reklama

Mandaty od „big brothera” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już wkrótce policja będzie mogła karać kierowców za wykroczenia drogowe na podstawie nagrań z monitoringu.

W tym momencie rusza program pilotażowy takiego rozwiązania, w którym pomóc mają kamery miejskie.

 

Może się okazać, że to na co narzekali kierowcy, czyli fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości, są niczym wobec tego, co szykuje nam wykorzystanie nowych technologii. W każdym miejscu nasze życie śledzi tysiące kamer, które pracują 24 godziny na dobę i rejestrują wszystko to, co znajdzie się w ich zasięgu.


reklama
reklama

Ulice miejskie są w większości w zasięgu monitoringu miejskiego, do którego dostęp będą mogli otrzymać policjanci drogówki. To właśnie oni zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia kierujących wobec pieszych.

Docelowo procedura ma wyglądać tak, monitoring pokaże numer rejestracyjny feralnego auta, potem drogówka wyśle do właściciela pojazdu żądanie wskazania kierującego, by na końcu wystawić mandat zgodnie z taryfikatorem.


reklama
reklama

Przypomnijmy, że za te wykroczenia kary finansowe są bardzo bolesne. Za nieustąpienie pierwszeństwa na pasach grozi mandat w wysokości od 350 do 500 zł i nawet 10 punktów karnych.

Jako pierwsi dobrodziejstwa nowego rozwiązania na własnej skórze odczują kierowcy z Bielska-Białej, ponieważ właśnie w tym mieście rusza pilotażowy program wykorzystania monitoringu miejskiego dla celów wyłapywania wykroczeń wobec pieszych. Docelowo akcja ma być prowadzona na terenie całego kraju.


reklama

reklama

źródło informacji: pap.pl / rzeczpospolita.plTomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

+24 # Kierowca 2017-12-02 14:39
Tak? Spoko, ale niech piesi zrozumieją, ze oni maja pierwszenstwo będąc NA PASACH oraz niech nie wpychaja się bezczelnie wprost pod koła samochodów, uważając się za "pępków świata", wtedy na pewno bedzie mniejsza ilość kolizji z udziałem pieszych. Nie wspominając juz o tych którzy w miejscach niedozwolonych przechodzą przez ulice i jak sie uzyje sygnału dźwiękowego, to wielkie pretensje z ich strony i wzruszanie rękami. Nie tylko na kierowcach wina spoczywa!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # mg1 2017-12-02 14:47
A co z mandatami dla pieszych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # adam1 2017-12-03 15:54
do mg1
Nie martw się, "Big Brother" już nad tym pracuje. Może nie będziemy musieli sobie przykręcać tabliczek rejestracyjnych jak samochody ale prawdopodobnie będą jakieś czipy lub inny system identyfikacji tożsamosci np. po kształcie twarzy. Wiadomo, że tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o wielkie pieniądze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Zainteresowana 2017-12-03 13:34
Ktos wie co to za kamera wyzej centrum na wegierskiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # DDD 2017-12-03 16:05
Niech pieszym przypna numer rejestracyjny i ich też karac :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # kierowca i pieszy 2017-12-03 18:35
wprowadzić zakazy(mandaty) dla pieszych rozmowa przez telefon lub znajomym i przechodzenie, a przede wszystkim popatrzeć w lewo, w prawo i w lewo wtedy kierowca widzi że pieszy coś myśli o przejściu, a nie skręt na przejście i od razu wchodzenie nawet nie patrząc na samochody......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama