Muszą jeszcze trochę na to poczekać [FOTO/VIDEO]

UKS Regis Wieliczka to kolejny przeciwnik naszych młodych koszykarzy MKS-u Gorlice, z którym przyszło im rywalizować w ramach ligi KOZKosz. Jak się okazało, było to bardzo wymagające wyzwanie.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Gorliczanie, którzy do tej pory nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa w rozgrywkach, muszą na tę okazję jeszcze trochę poczekać. Zajmująca czwartą lokatę ekipa z Wieliczki była dziś faworytem ligowego spotkania.

MKS Gorlice - UKS Regis Wieliczka 55:98 (11:22, 18:30, 15:23, 11:23)

Punkty: Grybel 20, Boczoń 12, Wokurka 6, Pilch 4, Osikowicz 3, Oleksy 3, Mól 2, Łaś 2, Przybylski 2.

Już od pierwszych akcji meczu było wiadomym, kto będzie rozdawał karty w tej rozgrywce. Podopieczni Macieja Dubiela szybko odskoczyli rywalowi i kontrolowali przebieg spotkania przez całe 40 minut gry.

W każdej kwarcie wieliczanie powiększali swoją przewagę. Najlepiej gospodarzom wyszła 3. kwarta, którą przegrali tylko 15:23. Niestety wśród gorlickich koszykarzy mnożyły się błędy w rozegraniu a w ataku raziła nieskuteczność rzutowa.

Na wyróżnienie w naszej ekipie zasługują Eryk Grybel i Szymon Boczoń, zdobywcy ponad połowy punktów dla MKS. Po przeciwnej stronie prawdziwy festiwal rzutowy urządził sobie Mateusz Ciętak, który zdobył aż 39 oczek.

Regis Wieliczka umocnił swoją pozycję w środku tabeli, w tym momencie zajmuje w niej 4. miejsce. Nasi koszykarze, z racji większej ilości rozegranych meczów, awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli. Jednak aby to utrzymać potrzebują zwycięstwa w konfrontacji z jednym z dwóch przeciwników, albo z Nowego Sącza, albo z Krakowa.

Życzymy im powodzenia.

Tabela kadetów U-15 M:

M     DRUŻYNA PKT     MECZE ZW. - POR. DOM      WYJAZD PKT. ZD. - PKT. STR. RÓŻNICA STOSUNEK
1 MUKS 1811 Unia Tarnów 18 10 8 - 2 4 - 1 4 - 1 1071 - 586 +485 1.8276
2 KS Korona Oknoplast Kraków       18 10 8 - 2 4 - 1 4 - 1 850 - 734 +116 1.1580
3 Kadet Oświęcim 17 10 7 - 3 4 - 1 3 - 2 909 - 668 +241 1.3608
4 UKS REGIS 16 10 6 - 4 2 - 3 4 - 1 769 - 647 +122 1.1886
5 AZS UJK Kielce 15 8 7 - 1 4 - 1 3 - 0 603 - 457 +146 1.3195
6 TS Wisła Kraków 14 10 4 - 6 2 - 3 2 - 3 721 - 778 -57 0.9267
7 KS Korona II Kraków 12 10 3 - 7 1 - 4 2 - 3 555 - 776 -221 0.7152
8 MKS Gorlice 11 11 0 - 11 0 - 5 0 - 6 594 - 1154 -560 0.5147
9 STK WIKAR 10 9 1 - 8 1 - 3 0 - 5 526 - 798 -272 0.6591