Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Barbara Ćmiech

Barbara Ćmiech

Dziennikarz Portalu halogorlice.info

e-mail: b.cmiech@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Budżecie nasz niecodzienny vol.2

piątek, 18.01.2019 - 10:38

Burmistrz Rafał Kukla odpowiedział na list do naszej redakcji, dotyczący budżetu obywatelskiego, który opublikowaliśmy TUTAJ. Stanowisko urzędników poddajemy pod Waszą ocenę.

Pierwszy raz pogotowie gazowe zostało wezwane 28 listopada, od tego czasu ekipa z gazownictwa wraca do wsi co kilka, kilkanaście dni. Co gorsze, nie ma na dzisiaj innego rozwiązania tego problemu.

Jeszcze trwają, ale już pojawił się plan na kolejne – mowa o warsztatach mydlarskich, które dzisiaj (17 stycznia) odbywają się w Domu Polsko-Słowackim.

74 lata temu nasze miasto zostało wyzwolone spod niemieckiej okupacji, dzisiaj (17 stycznia) odbywają się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Tuż przed północą służby ratunkowe rozpoczęły poszukiwania kobiety, z którą kontakt urwał się około godz. 20.

Dziewczynka z Zespołem Westa, czyli tak zwaną padaczką zgięciową zmaga się od piątego miesiąca życia. To właśnie wtedy, niedługo po podaniu szczepionki, pojawiły się pierwsze napady, a w kilka tygodni późnej – diagnoza.

W czwartek (10 stycznia) tuż przed godziną 16 świetlica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szymbarku wypełniła się niemal po brzegi – przybyły rodziny wychowanków i pracowników, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy Szymbarku oraz okolicznych miejscowości – tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie na jasełka przygotowane przez teatrzyk „Wesołe Marionetki”.

Przerwa w dostawie wody!

wtorek, 15.01.2019 - 9:59

Informujemy, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej dzisiaj (15 stycznia) od godz. 9 do około godz. 12 w budynkach przy ul. Ariańskiej i Sienkiewicza nastąpi przerwa w dostawie wody.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych w Gorlickiem.

Dzisiaj (14 stycznia) w wielu miastach Polski odbędą się wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Miały być również gestem solidarności z zaatakowanym wczoraj przez nożownika prezydentem Gdańska. Niestety kilkadziesiąt minut temu Polskę obiegła informacja o śmierci Pawła Adamowicza.

Pijani kierowcy sprawcami groźnych kolizji

poniedziałek, 14.01.2019 - 12:15

W piątkowy wieczór (11 stycznia) doszło do dwóch zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. W jednym z nich ucierpiały dzieci.

Uwaga na wodę w Łużnej!

poniedziałek, 14.01.2019 - 11:41

Proszę o wyjaśnienie nam sytuacji zaistniałej w szkołach i przedszkolach w gminie Łużnej. Bakteria coli podobno w szkołach? Czy to prawda? – w wiadomości do redakcji pisze pan Michał, nasz Czytelnik.

Wczoraj (12 stycznia) około godz. 23.15 gorliccy strażacy dostali zawiadomienie o pożarze budynku gospodarczego. Na miejsce natychmiast wyruszyło cztery wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i OSP Kobylanka.

Dzisiaj (11 stycznia) około godz. 18.30 w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Krasińskiego w Gorlicach doszło do pożaru w wyniku zapalenia się oleju na kuchni.

Normy zatrudnienia pielęgniarek, które weszły w życie od 1 stycznia, zmusiły szpitale do likwidacji łóżek. Niektóre nie są w stanie finansowo podołać zatrudnieniu dodatkowego personelu, inne – nie mają kogo. Jak jest u nas?

Zorganizował zbiórkę pieniędzy i poleciał do Londynu szukać inwestora dla krakowskiego klubu. O kim mowa?

We wtorek (8 stycznia) w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIV Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: cukiernik. Konkurs wygrał uczeń jednej z gorlickich szkół średnich.

Dzisiaj (10 stycznia) około godz. 19.40 kierujący audi potrącił poruszającego się prawidłową stroną jezdni 40-letniego bobowianina. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali w Gorlickiem w sumie 1328 razy.

Od kilku miesięcy domem chłopczyka jest szpital, w tym swoim – w Klimkówce – był raz, na kilka dni. Święta też spędził w szpitalu, na szczęście z ukochanymi rodzicami, którzy musieli zrezygnować z pracy, by móc się nim opiekować.

Teraz Bartuś jest w trakcie kolejnego cyklu chemioterapii, którą bardzo ciężko znosi. Rodzice proszą o wsparcie.

Wczoraj (8 stycznia) doszło do pożaru w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Słowackiego w Gorlicach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Lista zawodów deficytowych, nadwyżkowych i zrównoważonych w naszym regionie. Prognoza na najbliższy rok.

Na parkingu, za który trzeba płacić, stoi się w zaspie, szkoda, że jak się zostawi samochód o pięć minut dłużej, to kończy się to mandatem, a jak się za coś płaci, to pasuje, żeby dało się chociaż z tego skorzystać – pisze w wiadomości do redakcji nasza Czytelniczka.

Ostatnie dni w statystykach drogówki przyniosły kilka niegroźnych stłuczek, ale i poważniejszych zdarzeń. O większości z nich informowaliśmy na bieżąco.

Już w najbliższą niedzielę (13 stycznia) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w 2018 roku gorlicka lecznica otrzymała sprzęt o wartości około 150 tysięcy złotych.