Święto Kosmy i Damiana

start 14.09.2019 11:00

Muzeum Ziemi Bieckiej

koniec 15.09.2019 15:00

Lokalizacja: Biecz

„Od starożytnych rhizotomów po współczesnych farmakognostów” - Muzeum Ziemi Bieckiej zaprasza na trzecią edycję Święta Kosmy i Damiana w dniach 14 – 15 września 2019.

Tradycyjnie dzień pierwszy to sesja naukowa z ciekawymi referatami poświęconymi ziołolecznictwu.

Dzień drugi to wydarzenia warsztatowo - wystawiennicze.

Prosimy o zgłaszanie się wystawców oraz wszystkich zainteresowanych warsztatami pod numerem tel. 13 4471093 lub na adres a-mail: [email protected]


„Jesienna profilaktyka ziołowa” – pod tym hasłem zapraszamy do udziału w warsztatach dla dorosłych i dzieci.

  • 11:00 - 11:45 - DLA DOROSŁYCH: Ziołowa maść do inhalacji i nacierania - profilaktykę jesienną rozpoczniemy przygotowaniem maści typu vick, doskonałą do inhalacji, nacierania klatki piersiowej, pleców i stóp w czasie infekcji. Omówimy zastosowane zioła i olejki eteryczne, z podziałem na produkty odpowiednie dla dzieci oraz osób starszych. Uczestnicy dowiedzą się jak zewnętrznie wspomóc organizm w czasie choroby i własnoręcznie stworzą maść, którą zabiorą do domu.
  • 11:00 - 11:45 - DLA DZIECI: Jesienna ochrona skóry - po krótkim omówieniu, jak prawidłowo zadbać o naszą skórę podczas coraz chłodniejszych dni, każdy uczestnik przygotuje i wykona ochronno-odżywczy balsam do ust dobrany do jego potrzeb oraz odpowiedni do grupy wiekowej.
  • 12:00 - 12:45 - DLA DOROSŁYCH: Profilaktyka na chłodniejsze dni – ziołowe mieszanki, syropy i inne cuda – warsztat ma na celu pokazanie słuchaczom, jak domowymi sposobami poradzić sobie w trudnych jesienno-zimowych momentach oraz zachęcić do samodzielnego wykonywania prostych domowych specyfików na kaszel czy katar. Na zakończenie każdy uczestnik sporządzi jesienny "must have", czyli ognisty cydr zwany Oksymelem na bazie domowego octu oraz ziół.
  • 12:00 - 12:45 - DLA DZIECI: Kąpiele inhalacyjno-pielęgnacyjne - warsztat tworzenia mieszanek ziołowych i inhalacyjnych na bazie soli, ziołowych ekstraktów i olejków eterycznych dobranych do wieku dzieci. Każdy z uczestników zakończy warsztat z własnoręcznie wykonanym zestawem do kąpieli ciała lub stóp.
  • 13:15 - 14:00 - DLA DOROSŁYCH I DZIECI: Tabliczki zapachowe – podczas warsztatu każdy uczestnik stworzy własną oryginalną aromatyczną tabliczkę wzorowaną na florenckich tabliczkach woskowych. Wykonana tabliczka może służyć jako odświeżacz do garderoby, łazienki lub toalety. Można powiesić ją również w widocznym miejscu jako element wystroju wnętrza albo schować do szafy czy szuflady.
  • 14:15 - 15:00 - DLA DOROSŁYCH I DZIECI: Ziołowy ekoprint - na koniec, żeby mieć w co zapakować wszystkie wcześniej stworzone skarby, nasi uczestnicy własnoręcznie ozdobią otrzymane torby lub plecaki za pomocą roślin i certyfikowanych farb do tkanin.

10 miejsc na każde zajęcia!

Warsztaty z rzemiosła artystycznego!

  • 14:00- 15:00 – DLA DZIECI: Koronkowe łapacze snów

Czym są łapacze snów? Do czego służą i gdzie się je zawiesza? Jak o sen dbali nasi pradziadowie a co możemy zrobić my, by nie mieć problemów z zasypianiem?
Na te i inne senne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów tworzenia Łapaczy snów.
Podczas części praktycznej pod okiem instruktorki Rzemiosła Artystycznego na drewnianych obręczach wykonamy Koronkowe Łapacze Snów.

Ilość miejsc – max. 20 osób!


Zapraszamy !!!

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.