Andrzejki 2021 w Krainie RYSIA | Browar Dukla | zapowiedzi imprez – halogorlice.info

start 27.11.2021 19:00
koniec 27.11.2021 22:00

Lokalizacja: 38-450 Dukla, Browar Dukla

 

Browar Dukla, Ośrodek Kultury w Dukli oraz koncerty na domówce, Andrzejki 2021 w Krainie RYSIA w Browar Dukla zapraszają na imprezę jedyną w swoim rodzaju!

3 koncerty, muzyka folk/world music oraz niesamowita energia z zespołami: KRIVA DRINA, UKOJA i POTOCK

gdzie: Restauracja Pub Browar DUKLA

kiedy: 27 listopada (sobota) | godz. 19

 

A oto informacje o zespołach które zagrają:

PotOCK

Porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach. Niesamowity skład spod Babiej Góry tworzy folkowo – rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostanie w Waszej pamięci. Pięć góralskich kobiecych wokali w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji to coś, czemu nie można się oprzeć.

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=zUE2qCgw3LI

 

Kriva Drina

Nasza muzyka oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacką melancholię łączymy z gorącymi brzmieniami południa, a nieparzyste rytmy z rakiją. Inspiruje nas m.in. tradycyjna pieśń serbska, bośniacki sevdah i bałkański wielogłos.

SKŁAD ZESPOŁU:

  • Julia Zając – wokal
  • Magdalena Maszkiewicz – wokal
  • Marek Jaczyński – wokal, gitara
  • Jaromir Rusnak – kontrabas
  • Paulina Świerkosz – skrzypce, wokal
  • Mikołaj Buszko – perkusja
  • Katherine Zyabluk – akordeon

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/.../UCcjoL9BMriMmuB5BUNQ.../featured

 

Ukoja

Podczas koncertu zagramy nasze autorskie utwory oraz oryginalne opracowania najpiękniejszych ludowych pieśni węgierskich, bułgarskich i serbskich i łemkowskich. Zespół pochodzi z Krakowa. Działając stosunkowo niedługo, ma już na swoim koncie spore sukcesy – zdobycie tytułu laureatów oraz wyróżnienie dla najlepszego muzyka podczas 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 2 miejsce podczas głosowania publiczności w tym konkursie, 2 miejsce w głosowaniu publiczności w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie.

UKOJA to spotkanie skrajnie różnych osobowości, których połączyła miłości do muzyki etno, folk, klezmerskiej, słowiańskiej i bałkańskiej. Utwory, które napisała wokalistka zespołu – Karolina Patla, powstały z potrzeby serca, są wylanymi na kartkę papieru nutowego wspomnieniami o wielkim ładunku emocjonalnym, często opierając się o symbolizm.

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCkJ8u9PCxj-aLBM6ATMU7YQ

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy !

Bilety kupisz tutaj >>>KLIK

 

przedsprzedaż: 50 zł

w dniu koncertu: 70 zł

dzieci do lat 12: 10 zł

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.