„SPOJRZENIA... – warsztaty oka uważnego, sztuki odkrywania i twórczego działania” – Kasztel w Szymbarku | zapowiedzi imprez – halogorlice.info

start 24.05.2022 10:00
koniec 31.08.2022 17:00

Lokalizacja: 38-311 Szymbark, Kasztel w Szymbarku

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach uzyskało dofinansowanie z funduszy Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” na realizacje projektu pt. „SPOJRZENIA... – warsztaty oka uważnego, sztuki odkrywania i twórczego działania”.

 

kiedy: 24 maja – 31 sierpnia

gdzie: Kasztel w Szymbarku

Zadanie ma na celu trening „uważnego oka”, z zastosowaniem: fotografii, grafiki, kolażu oraz animacji poklatkowej. Temat przewodni to wizerunek człowieka w wybranych epokach, począwszy od przedstawień malarskich okresu renesansu aż do czasów nam współczesnych. Oprócz charakterystycznych cech wyglądu przedstawianych postaci, chcemy skupić uwagę na przeżyciach portretowanej osoby a głównie na detalach takich jak: dłonie, przedmioty, symbole, faktury, pomagających odczytywać sensy zawarte w dawnych dziełach. Portrety są źródłem wiedzy np. o ideałach piękna czy życiu w danej epoce. A jakie ideały piękna mają dzisiaj młodzi ludzie? Co powiedzieliby o sobie w obecnych czasach? Jakie ozdoby, faktury czy przedmioty wybraliby do swoich portretów? Inspiracją do wykonania prac, będą obrazy, stroje i przedmioty znajdujące się w Muzeum a w ich odkrywaniu, pomogą ćwiczenia uważności i zabawy graficzne. Efekt końcowy to fotografie, dźwięk, animowane autoportrety oraz uważne i „świadome oko”.

 

Wydarzeniem towarzyszącym, będzie wystawa prac uczestników zajęć warsztatowych i spotkanie podsumowujące projekt. Całość udokumentowana zostanie publikacją w formie katalogu oraz filmu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.