reklama

Ćwierć miliona złotych na autobus i... Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Takie informacje bardzo cieszą, ponieważ pokazują, jak działań samorządowców kończy się sukcesem.

Kwoty, które powiat regularnie otrzymuje w formie dotacji z PFRON, przyprawiają o zawrót głowy. W przyszłości każdy z nas może skorzystać z tych inwestycji i zakupów.

 

267 tys. zł z Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych trafia na Mikołaja do powiatu gorlickiego na dofinansowanie projektów w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III. Kolejne pieniądze pozwolą na zakup autobusu dla Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej „ELEOS” w Gładyszowie oraz dofinansowanie budowy windy w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych w Bieczu dla potrzeb m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu z Filią w Gorlicach.


reklama
reklama

 

Władze powiatu gorlickiego składają serdeczne podziękowania dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marcie Mordarskiej za kolejne pieniądze, które ułatwią niepełnosprawnym pokonywanie barier architektonicznych i komunikacyjnych.

To drugi w tym roku „zastrzyk” środków z PFRON. W lecie otrzymaliśmy 570 tys. zł na 7 projektów. Teraz z dobrodziejstwa dofinansowania skorzysta Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej „ELEOS” w Gładyszowie, któremu przyznano kwotę 248 tys. zł na zakup autobusu. Dofinansowanie otrzyma także nasz Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu. Kwota blisko 15 tys. zł stanowi dopełnienie wcześniejszego dofinansowania z PFRON w wysokości 135 tys. zł. Ostateczny koszt budowy windy poznamy po przetargu, który ogłosimy lada dzień. Finalizujemy jest już zakup 3 samochodów do przewozu pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Gorlicach i Klimkówce. Dofinansowanie z PFRON tego zadania wyniosło 240 tys. zł, a łączna wartość zakupu 370 tys. zł – informuje starosta.

Z pierwszego tegorocznego dofinansowania z PFRON realizowane są także następujące projekty:


reklama
reklama

  • przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń w szkoły na cele przedszkolne wraz z robotami dostosowawczymi pod potrzeby osób niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier w placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się - 67 tys. zł – wartość zadania 131,8 tys. zł – beneficjent Miasto Gorlice dla Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Gorlicach;
  • przystosowanie budynku szkoły w Bieczu dla osób niepełnosprawnych posiadających dysfunkcje ruchowe i poruszających się na wózkach poprzez wykonanie podjazdu – dofinansowanie 45,7 tys. zł – wartość zadania 90,2 tys. zł - Gmina Biecz dla Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu;
  • zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych – 80 tys. zł – 123,2 tys. zł - Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu.

reklama

reklamareklama

źródło: powiatgorlicki
foto ilustracyjne: pexels

Monika Kulka-Smołkowicz

Redaktor Portalu halogorlice.info

e-mail: monika.kulka@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Komentarze   

+1 # jołki połki 2017-12-06 20:58
dofinansowania z PFRON wnet się skończą PIS iory chcą zlikwidować komisje lekarskie ma być jedna w ZUSIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama