reklama

Kopali piłkę w Papie Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W minioną sobotę piłkarze gorlickiego Glinika wzięli udział w XXVII edycji turnieju PAPA KUPA w kategorii U-16 rozgrywanym w węgierskiej Papie.

Młodzi piłkarze z Gorlic w końcowym rozrachunku uplasowali się na czwartym miejscu.

W turnieju z udziałem miast partnerskich wzięło udział dziewięć zespołów, podzielonych na dwie grupy.  Młodzi gorliczanie w drodze losowania zostali przydzieleni do pięcio zespołowej grupy A, w której zajęli drugie miejsce, ulegając jedynie niemieckiemu Leinefelde.

Dzięki drugiemu miejscu w grupie piłkarze Glinika w późniejszej fazie zawodów spotkali  się w meczu o trzecie miejsce ze słowackim Dunaszerdahely, z którym po meczu pełnym walki ponieśli porażkę 2:0.

Wyniki gier z udziałem Glinika:
Glinik - Barót (Rumunia) 0:0,
Glinik - Leinefelde (Niemcy) 0:1,
Glinik - Losonc (Słowacja) 3:0 br. Dominik Fugiel 2, Patryk Góratowski,
Glinik - Pápai ELC (Węgry) 1:1 br. Filip Konieczny

Mecz o III miejsce: Glinik - Dunaszerdahely (Słowacja) 0:2

Końcowa klasyfikacja:
1. Veszprém
2. Leinefelde
3. Dunaszerdahely
4. Gorlice
5. Ajka
6. Barót
7. PELC
8. Kovászna
9. Losonc

Gorliczanie wystąpili w składzie: Przemysław Przybyłowicz, Dawid Bania, Filip Konieczny, Dominik Fugiel, Tomasz Habaj, Kamil Szukała, Patryk Góratowski, Bartosz Labut, Kacper Kicwak.

Najlepszym bramkarzem sobotniego turnieju został uznany zawodnik Glinika - Dawid Bania. Po zakończeniu zawodów rozegrany został tradycyjny mecz przyjaźni. W spotkaniu tym spotkali się ze sobą trenerzy oraz opiekunowie drużyn uczestniczących w turnieju z pracownikami Urzędu Miasta Papa. Lepsi okazali się Ci pierwsi, pokonując swoich rywali 9:4. Gorlice w tym meczu reprezentowali Łukasz Brzeziański oraz Dominik Przybyłowicz – zdobywca trzech goli.

Trener gorliczan – Łukasz Brzeziański, tak podsumował poczynania swoich podopiecznych:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłkarskim na Węgrzech. Zdajemy sobie sprawę, że nie wykorzystaliśmy niepowtarzalnej szansy na grę w wielkim finale. Odczuwamy niedosyt ale mimo wszystko wyszliśmy z konfrontacji z podniesionym czołem. Ustępowaliśmy rywalom w szczególności warunkami fizycznymi. Jednak mimo to zawodnicy ujawnili swoje cechy wolicjonalne i udało się zniwelować różnicę. Jestem zadowolony z postawy zespołu. "

Piłkarze Glinika wraz z opiekunami pragną podziękować za wsparcie Urzędowi Miasta Gorlice na czele z burmistrzem Rafałem Kuklą, honorowemu prezesowi klubu Januszowi Pietrusze oraz Laszlo Orgonie bez wsparcia których wyjazd do Papy nie byłby możliwy.

galeria zdjęć - LINK


materiał nadesłany

Tomasz Stasiowski

Założyciel i wydawca portalu haloGORLICE

e-mail: tomasz.stasiowski@halogorlice.info

tel. 733 05 30 05

Strona: www.halogorlice.info

Komentarze   

0 # Były kibic. 2017-01-19 21:16
Moim hobby jest turystyka i też to polecam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Gorliczanin 2017-01-19 21:24
Panie trener zmień Pan zawód skoro nie ma widowni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # kibic 2017-01-20 13:22
Czy 4 miejsce to sukces? Niech się trener Brzeziański pochwali,które zajął miejsce w mistrzostwach PPN Gorlice w kategorii junior młodszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Gieksa 2017-01-23 15:06
Czym tu się chwalić? 4 miejscem? Robi wokół siebie szum i tyle. Ważne by o Nim mówiono. A to co pokazali jego podopieczni na turnieju PPN Gorlice to jedna wielka kompromitajca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
  1. FARYS
  2. HELIOS
  3. KINO KOLORY

07.03 kino farys mini

05.26 kino kolory mini

reklama
reklama