Miasto tonie w śniegu? [ZDJĘCIA]

  • 9.01.2019, 08:51 (aktualizacja 09.01.2019 10:33)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Miasto tonie w śniegu? [ZDJĘCIA]
Na parkingu, za który trzeba płacić, stoi się w zaspie, szkoda, że jak się zostawi samochód o pięć minut dłużej, to kończy się to mandatem, a jak się za coś płaci, to pasuje, żeby dało się chociaż z tego skorzystać – pisze w wiadomości do redakcji nasza Czytelniczka.

Sprawdziliśmy, jak to wygląda „w praktyce” i naszym zdaniem nie ma tragedii. Oczywiście – mogłoby być lepiej, ale w związku z tym, że śnieg cały czas pada, to nawet przy ciągłym odśnieżaniu trudne jest utrzymanie idealnego stanu.

Na miejskie parkingi wjeżdża się bez problemu, za to w niektórych miejscach ciężko się chodzi, ale za odśnieżanie chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio przy ich granicy są odpowiedzialni właściciele posesji. Inną kwestią są nieodśnieżone dachy i zwisające z nich sople lodu, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie – również o ich usuwanie mają zadbać właściciele i zarządcy budynków.

Drogi miejskie (nie wszystkie drogi w mieście mają status „miejskich”) i chodniki przyległe do miejskich posesji są odśnieżane 24 godziny na dobę przez MZUK. Zmieniają się ludzie, ale sprzęt cały czas jest w terenie. Pracują pługopiaskarki, koparki i ludzie – informuje Wojciech Drzymała, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Gorlicach.

Natomiast za utrzymanie parkingów w strefie płatnego parkowania odpowiedzialny jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach.




Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bb
Bb 12.01.2019, 17:44
Proszę Pani Dziennikarz zastanowc się nad puentą przeprowadzonych oględzin miasta i nie wysuwac stwierdzeń ze nie ma tragedii. Bo w porównaniu z innymi 'pipi....kami' jak Gorlice, tam sytuacja na drogach jak i chodnikach jest kontrolowana na bieżąco. śnieg śniegiem a działania odpowiednich służb są żenada.
Lachim
Lachim 12.01.2019, 17:22
Ja jestem ciekawy co robia spoldzielnie. I zarzad drog. Powiatu Gorlickego. Kosciuszki osiedle zawodzie nie idzie przejechac przez parking, ulic Warnenczyka to chyba nie byla odsniezana odkad anieg sypal
M
M 12.01.2019, 14:31
Krakowska w górę pod Golgotę koszmar
Prawnik
Prawnik 12.01.2019, 06:43
Miasto odpowiada za stan Miasta i zawsze będzie pod górkę gdzie należy ponieś konsekwencje.
pol
pol 10.01.2019, 17:02
skandal NOWA WŁADZO I WSTYD....
tak było
tak było 10.01.2019, 08:50
Widziałam to,potwierdzam.Tam jest taka szklanka że parę minut wcześniej przechodząc przez przejście prawie orła wywinęłam...
e
e 10.01.2019, 08:15
trzemu nic nie odsnieżacie
KK
KK 9.01.2019, 21:42
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale jak dla mnie Gorlice to jedno z najgorzej odśnieżanych miast jakie widziałem.
Gość
Gość 9.01.2019, 16:57
A później będziemy czytać, ile to milionów poszło na odśnieżanie dróg, albo "jakie żniwa zebrała zima w powiecie".. XXIw a zima dalej zaskakuje drogowców..
Zenon
Zenon 9.01.2019, 16:39
Szanowny Panie Wojciechu, pługopiaskarki i koparki owszem jeżdżą, ale samą solą i piaskiem śniegu nie usuniemy, Panowie używajcie pługów, dumny przejazd z podniesionym urządzeniem na niewiele się zda! :lol:
Marcin
Marcin 9.01.2019, 15:51
Nie jest źle. W końcu zima. Jedni się cieszą śniegiem a inni mogą ponarzekać. Pozdrowienia dla wszystkich. :-)
Jan
Jan 9.01.2019, 14:09
Tragedi nie ma?Wyjezdajac wczoraj od ulicy Kopernika na drogę główna po wciśnięciu hamulca auto samo wyjechało na drogę chociaż jechałem powolii hamowalem już wcześniej bo tam jest lodowisko i gdzie te piaskarki co 24 na dobę jeżdżą!
Paula
Paula 9.01.2019, 12:57
Większość chodników to niestety tragedia jeśli chodzi o ich odśnieżanie...
Jan
Jan 9.01.2019, 12:19
Snieg mozna miec na podwórku a nieodsniezone oblodzone drogi i chodniki stwarzają zagrożenie dla pieszych i kierujących!
Jan
Jan 9.01.2019, 12:17
Nieodsniezone oblodzone ulice i chodniki stwarzają zagrożenie dla kierujących i pieszych,śnieg można mieć na podwórku
Zaspa śnieżna
Zaspa śnieżna 9.01.2019, 11:54
Śnieg w zimie? A co, wolelibyscie w lecie?
Szkoda
Szkoda 9.01.2019, 10:53
Szkoda ze nie pokazali koło budowlanki drogi wystarczy ze kolo ratuszu nie ma problemu z odśnieżaniem
JK
JK 9.01.2019, 10:28
Droga gminna na Osiedlu Krasińskiego nie odśnieżona do kogo to należy .Panowie Włodarze.
Roman1980
Roman1980 9.01.2019, 10:13
Witamy w Polsce.
Kamila
Kamila 9.01.2019, 09:51
Na 500+ dla nierobów pieniądze są ale żeby odśnieżyc drogę tym ktorzy jadą do pracy zarabiać na 500+ braklo pieniędzy.

Pozostałe