Kronika policyjna: osobówka kontra pług i autobus kontra pieszy

  • 9.01.2019, 08:09 (aktualizacja 10.01.2019 08:48)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Kronika policyjna: osobówka kontra pług i autobus kontra pieszy
Ostatnie dni w statystykach drogówki przyniosły kilka niegroźnych stłuczek, ale i poważniejszych zdarzeń. O większości z nich informowaliśmy na bieżąco.

W sobotę (5 stycznia) na zwężonym odcinku drogi w Wilczyskach doszło do kolizji pługopiaskarki z osobowym suzuki.
Policjanci, którzy przybyli na miejsce darzenia ustalili, że kierowca osobówki chciał wyprzedzić ciężarówkę, ale nie zachował dostatecznej odległości od pługopiaskarki podczas wykonywania tego manewru i doprowadził do zderzenia pojazdów. Warszawiak został ukarany 220 zł mandatem.

Natomiast w poniedziałek (7 stycznia) na ulicy Legionów w Gorlicach doszło do potrącenia pieszego przez autobus. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych w okolicach Szklarczykówki.

Kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa przejścia znajdującemu się już na pasach gorliczaninowi. Na szczęście pieszemu nic się nie stało. Kierowca został ukarany 500 zł mandatem – wyjaśnia aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paco
Paco 10.01.2019, 05:15
Gdzie są pługi do odśnieżania ja się pytam jak śniegu nie było to jeździły i sypalo a teraz nie jeżdżą za co płacimy podatki zima jest od grudnia a odsniezarek nie widać w mieście na 3 mają nie ma jak przejść trzeba zmian

Pozostałe