Cierpisz na poświąteczne pustki w portfelu? Zobacz, jak zarządzać budżetem w nowym roku.

  • 7.01.2019, 13:52
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Cierpisz na poświąteczne pustki w portfelu? Zobacz, jak zarządzać budżetem w nowym roku.
Święta to czas, które chce się pamiętać jako wyjątkowy okres w roku. Pięknym wspomnieniom służą wyszukane prezenty, dodatki do wnętrza, pyszna kuchnia i okołoświąteczne wyjazdy do bliskich. Tego typu przyjemności, niestety, kosztują. Jeżeli cierpisz na poświąteczny brak gotówki, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, jak poradzić sobie z budżetem w nowym roku.

1. Po pierwsze: zaplanuj listę niezbędnych wydatków
2. Po drugie: dwa razy zastanów się, zanim coś kupisz
3. Po trzecie: uważnie czytaj regulamin pożyczki online
 
Po pierwsze: zaplanuj listę niezbędnych wydatków

Poświąteczne zaciskanie pasa, podobnie jak powrót do pracy po dniach odpoczynku, nie jest zadaniem łatwym. Warto jednak zacząć mocniej kontrolować wydatki po to, aby nie popaść w problemy finansowe. Jeżeli dotychczas tego nie robiłeś, zacznij skrzętnie notować wszystkie wydatki, które musisz ponieść w najbliższym czasie. W pierwszej kolejności opłać rachunki, wszelkie zobowiązania w bankach, a następnie ustal fundusz, jaki wydasz na jedzenie i inne niezbędne potrzeby, na przykład karmę dla pupila czy paliwo do samochodu. Z góry określ potrzebną sumę i się jej trzymaj.
 
Po drugie: dwa razy zastanów się, zanim coś kupisz

W szale poświątecznych wyprzedaży łatwo całkowicie się zatracić. Promocje sięgające nawet 70% potrafią być niesamowicie kuszące. Może to dobry czas, aby zaopatrzyć się w niezbędne produkty do domu lub odzież? Jeżeli będziesz wybierał przedmioty, których faktycznie potrzebujesz, możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić i obyć się bez zakupów w okresach, w których nie możesz liczyć na przeceny. Pod warunkiem jednak, że kupisz rzeczywiście te rzeczy, które spełnią Twoje potrzeby, a nie będą tylko chwilowymi zachciankami. Jeżeli czujesz, że początek roku będzie dobrym okresem do zakupienia elektroniki niezbędnej do pracy lub wymiany starej lodówki na nową, wybierz się na zakupy.
 
Po trzecie: uważnie czytaj regulamin pożyczki online

W sytuacji, gdy portfel świeci po świętach pustkami, możesz rozważyć wzięcie pożyczki przez internet, dostępnej za pośrednictwem strony https://www.pozyczki-24.pl. Zaletą tego typu rozwiązania jest szybkość i łatwość otrzymania pozytywnej decyzji. W momencie, w którym polujesz na mocno przecenione produkty, jest to sprawa kluczowa – w końcu nie tylko Ty czyhasz na noworoczne okazje. Nie pozwól jej więc przejść koło nosa. Pamiętaj, aby przed wzięciem jakiejkolwiek pożyczki dobrze przeczytać regulamin, zapoznać się z RRSO i upewnić się, że będziesz w stanie regularnie spłacać swoje zobowiązanie.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe