Gorlicki escape room został już skontrolowany

  • 7.01.2019, 10:44 (aktualizacja 07.01.2019 11:41)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Gorlicki escape room został już skontrolowany
Pokłosiem pożaru, w którym zginęło pięć nastolatek, a do którego doszło w piątkowe popołudnie w jednym z koszalińskich „pokojów zagadek”, są ich skrupulatne kontrole w całym kraju. W naszym powiecie jest jeden taki obiekt, w którym znajdują się dwa pokoje tematyczne.

Jak poinformował nas młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach obiekt został skontrolowany w sobotnie przedpołudnie.Strażacy wykazali kilka uchybień, które jednak nie skończyły się dla zarządcy mandatem, bo nie były rażące.

Przede wszystkim zarządca został zobligowany do tego, by w czasie gry drzwi do pokojów nie były zamknięte, w sposób uniemożliwiający ewakuację, aż do czasu zainstalowania systemu umożliwiającego otwarcie drzwi od wewnątrz w  trakcie gry – podkreśla rzecznik Surmacz. I dodaje: Zarządca nie przedstawił też dokumentacji dotyczącej instalacji elektrycznej, kominowej i wentylacyjnej oraz nie nastąpiła zmiana sposobu użytkowania tego obiektu – nie przekwalifikowano go zgodnie z prawem budowlanym.

Co jednak ważne właściciel gorlickich escape roomów zadbał  w obiekcie o gaśnice i instrukcje postępowania w czasie pożaru, a droga ewakuacyjna została poprawnie oznakowana. W każdym pokoju są kamery, dzięki którym obsługa wie, co dzieje się w środku, a pomieszczenia są ogrzewane instalacją elektryczną.

Właściciel został poinformowany o zasadach bezpieczeństwa i ma usunąć uchybienia.Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak
Tak 8.01.2019, 19:40
Gaśnice powinni być w miejscach publicznych i dwa wyjścia z obiektu.

Pozostałe