Intensywny początek roku u gorlickich strażaków

  • 4.01.2019, 09:15 (aktualizacja 04.01.2019 09:51)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Intensywny początek roku u gorlickich strażaków
Pożary sadzy, uruchamiające się czujniki czadu, otwarcie domu i pomoc ratownikom medycznym w wyciągnięciu karetki – tak zapisały się ostatnie dni w strażackich statystykach.

Spadek temperatury i intensywne opady śniegu spowodowały, że strażacy z gorlickiej komendy oraz druhowie z okolicznych OSP mają ręce pełne roboty.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalutTylko w ostatnich dwóch dniach interweniowali kilkanaście razy.

W mieszkaniu przy ulicy Skrzyńskich i ulicy Dmowskiego w Gorlicach zapaliła się sadza w kominie, podobnie było w jednym z domów w Stróżówce, a w Bobowej konieczna była ich pomoc przy gaszeniu sterty śmieci.

Pojechali również na wezwanie dotyczące „wyjącego” czujnika czadu, który uruchomił się w jednym z mieszkań przy ulicy Wróblewskiego w Gorlicach, a następnego dnia bardzo podobną sytuację zastali z kolei w bloku przy ulicy 3 Maja w Gorlicach.

Do Rożnowic wezwała ich załoga pogotowia, która utknęła na dobre w zaspie śnieżnej, jadąc do chorego. Strażacy „wypchnęli” karetkę, by mogła dojechać do pacjenta.

Natomiast w Krygu otwierali dom, wezwani przez zaniepokojonych sąsiadów, którzy przekonywali ich, że w środku znajduje się starsza kobieta mieszkająca samotnie, z którą w dodatku od jakiegoś czasu nie mają kontaktu. Niestety strażacy wewnątrz znaleźli zwłoki kobiety, a przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon.

Źródło info: PSP w Gorlicach

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ann
Ann 4.01.2019, 09:14
o kurcze...
piotrek78
piotrek78 4.01.2019, 08:54
a w Nowicy nic się nie dzieje .. tylko bus szkolny musi dowozić dzieci drogą leśną zakładową, zamiast powiatową.

Pozostałe