Czy to będzie najbardziej intensywny atak zimy? Sprawdzisz to u nas.

  • 2.01.2019, 21:16 (aktualizacja 02.01.2019 22:06)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Czy to będzie najbardziej intensywny atak zimy? Sprawdzisz to u nas.
Zapowiada się, że prawdziwa zima zagości u nas na dobre. W ciągu kilku godzin krajobraz za oknem zmienił się diametralnie. Czy w obliczu zbliżających się ferii zimowych możemy liczyć na śnieżną aurę?

Prognozy pogody przewidują znaczne opady śniegu, według szacunków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższych godzinach przybędzie nam około 10-20 cm świeżego puchu. Nie obędzie się też bez mocnych podmuchów wiatru, które mogą być przyczyną lokalnych zawiei i zamieci śnieżnych.

Najbliższa noc przyniesie umiarkowane opady śniegu, które stopniowo zaczną zanikać w ciągu dnia i przejdą w fazę przelotnych. Najbardziej obfite opady zapowiadane są w nocy z piątku na sobotę. Przy temperaturze kilku stopni poniżej zera pokrywa śnieżna ma szansę się utrzymać przed kilka następnych dni.

Długoterminowa prognoza pogody mówi o ochłodzeniu i ciągłych dostawach świeżego puchu o różnej intensywności. Czy na rozpoczynające się ferie (w woj. małopolskim od 14 stycznia) będziemy mieć pokrywę śnieżną? Nie ma takiej pewności, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że miłośnicy białego szaleństwa będą mieć powody do zadowolenia.

Oto aktualna sytuacja pogodowa nad gorlickim niebem:


 
Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe