Białe robaki w cukierkach. Niestety trafiły też do Gorlic.

  • 1.01.2019, 17:32 (aktualizacja 01.01.2019 17:38)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Białe robaki w cukierkach. Niestety trafiły też do Gorlic.
Jeden z naszych Czytelników udostępnił na swoim profilu zdjęcie cukierków, czekoladek z bardzo wymownym komentarzem. Chodzi o widok czekoladek, na których „pasą się” białe larwy.

Okazuje się, że ów klient kupił je w jednym ze sklepów w Gorlicach. Cały kilogram tak wygląda - dodaje.

Okazuje się, że to nie jest odosobniony przypadek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „cukierki robaki” i już po chwili mamy listę opinii, jakimi pochwalili się klienci, których spotkała ta wątpliwa przyjemność natknięcia się na okazy. Takich przypadków na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy jest przynajmniej kilkanaście, załączona fotografia może świadczyć, że pełzający problem dotarł również do Gorlic.

Z internetu możemy dowiedzieć się czym są te rzeczone białe robaki.

To mogą być larwy tak zwanych moli spożywczych, czyli między innymi omacnicy spichrzanki i mklika mącznego. Larwy owadów, mogą pojawić się na każdym etapie przetwarzania żywności. Dotyczy to szczególnie orzechów, które są dla nich bardzo atrakcyjnym pożywieniem, mają dużą wartość odżywczą oraz intensywny, wabiący zapach. Dorosłe owady składają jaja na opakowaniach, a ich larwy są w stanie przegryźć folię opakowania i przecisnąć się przez najmniejszą szczelinę. Tradycyjne zakręcane opakowanie cukierka nie jest żadną barierą - czytamy na stronie fakt.pl wypowiedź audytora Rafał Pietrasik, eksperta Bureau Veritas Polska w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Co zrobić, jeśli zauważymy larwy mklika mącznego? Oczywiście rozpocznijmy od pozbycia się tego opakowania i dokładnie przejrzyjmy zawartość całej szafki. Wytępienie tych szkodników jest możliwe tylko radykalnymi środkami, trzeba pozbyć się wszelkiej zainfekowanej żywności, nawet jeśli skończyłoby się to całkowitym opróżnieniem spiżarni. Warto taki przypadek zgłosić sprzedawcy, by mógł on sprawdzić pozostałą partię i miał szansę je wycofać ze sprzedaży.

Obecność robaków może być spowodowana nieodpowiednim przechowywaniem towaru, np. wystawieniem go na ciepło w każdym momencie jego egzystowania, rozpoczynając od produkcji, przez transport, po leżakowanie na półce. Objawem występowania w żywności larw mklika jest charakterystyczne rozdrobnienie nadzienia, będące efektem przeżucia go przez larwy i wydalenia.

 

Wykorzystano fragment artykułu z portalu: fakt.pl, dziennik.pl 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekspedientka
Ekspedientka 4.01.2019, 15:22
Zagada się Klienta i wypcha się po znajomości w święta jak sprawa ucichnie a co ma mieć Sklep straty skoro to nasze miejsce Pracy?
Inspektor
Inspektor 4.01.2019, 12:32
TO JEST POCZĄTEK KOŃCA GORLICKICH SKLEPÓW.
Sklepowa
Sklepowa 4.01.2019, 12:27
A jaka różnica z jakiego Sklepu? Inspekcja Handlowa powinna rozwiązać całą produkcję tylko nie wiedzą o tym problemie a słodycze powinni zostać całkowicie wycofane na okres trzech lat a nie by schować w magazynie i wyjąć po trzech latach bo nie mają gwarancji tak jak Marsy i inne.
matrix
matrix 2.01.2019, 20:39
to cukierki michaszki z biedronki! są filmiki w internecie
KGR
KGR 2.01.2019, 13:05
strzelam ze jest to ,,-han*dlo*wiec-,, ;D ! robiłem na magazynach i wiecie jak wygląda sprawdzenie cukierka i sprzedaż luzem??cukierek luzem bez pudełka nie ma daty a sprawdzanie jego jest na zasadzie odpakuj popatrz czy nie ma robaków i dawaj do sklepu :)
medyk
medyk 2.01.2019, 13:00
Cukier, cholesterol i bakterie to nie choroby!
Pielęgniarka
Pielęgniarka 1.01.2019, 20:24
Są trzy choroby do śmierci. Cukier, Cholesterol i Bakterie.
Wibowit
Wibowit 1.01.2019, 19:03
miałem do czynienia z tym shitem. ciężko to wytępić badziewie ale narazie spokój. Sprzedawcy mogą byc nieświadomi tego że te mole są w pozywieniu bo to potrafi zrobić spustoszenie
kolos
kolos 1.01.2019, 16:47
a co to za tajemnica? Jezeli ktos znalazł mięsko w czekoladkach powinno sie podac marke serie i....sklep
naD
naD 1.01.2019, 16:43
Dlaczego nie napisano gdzie to kupił.Media powinny przestrzegać!!!

Pozostałe