Lampy LED do akwarium

  • 28.12.2018, 16:02 (aktualizacja 28.12.2018 16:04)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Lampy LED do akwarium
Zapewne przed założeniem akwarium, chcesz przeczytać w sieci opinie na temat zbiorników, urządzeń, ryb oraz roślin. Poniekąd Twoim obowiązkiem jest zasięgnąć podstawowej wiedzy na temat hodowli stworzeń wodnych. Nie zapominaj jednak, że na wielu forach internetowych i w mediach społecznościowych piszą osoby, które wydają subiektywne opinie.
Z takich nieprzemyślanych, jednostkowych wpisów tworzą się mity, mijające się z prawdą. Wiele z nich dotyczy oświetlenia akwarium. Oczywiście możesz zasugerować się opiniami innych użytkowników, lecz pamiętaj, że wielu z nich nieświadomie obniża wartość produktów, biorąc pod uwagę tylko swój przypadek. Poczytaj więcej artykułów na temat, który Cię interesuje. W tym wyjaśnimy Ci, jakie są najczęstsze mity, dotyczące oświetlenia LED w akwarium, a także jak dobrać światło do wymarzonego zbiornika.

Lampy LED do akwarium – najczęstsze mity

1. Oświetlenie LED jest bardzo drogie

Odpowiedź jest bardzo prosta. Oświetlenie LED rzeczywiście jest trochę droższe od tradycyjnego, ale działa o wiele dłużej i jest mniej awaryjne. W ogólnym rozrachunku jest więc bardziej opłacalne.

2. Nie do każdego akwarium nadaje się oświetlenie LED

To również nie do końca jest prawda. Na rynku jest dostępnych wiele lamp i modułów LED, dopasowanych do różnych wielkości akwariów i gatunków ryb. Bogatą ofertę ma firma AQUAEL, w której znajdziesz oświetlenie LED, do każdej pojemności akwarium z pokrywą. Nowością są też moduły oświetleniowe do akwariów, które nie posiadają pokrywy. Są to lampy na specjalnej rączce, którą mocujesz do ściany akwarium.

3. Zbyt dużo modułów oświetlenia LED w akwarium, powoduje nagrzewanie się wody

To zupełny mit! Oświetlenie LED, w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek, nie ma tendencji do nagrzewania jakichkolwiek powierzchni. Jest całkowicie bezpieczne, ponieważ nie wytwarza promieniowania UV, które powoduje blaknięcie przedmiotów.

4. Kiedy uszkodzi się kilka diod, trzeba wymienić cały moduł LED

I tu Cię zaskoczę, bo firma AQUAEL znalazła znakomite rozwiązanie tej sytuacji! Wiele modeli, dostępnych w ich ofercie, jest wyposażonych w innowacyjny system autoregeneracji. Polega on na włączeniu diody zastępczej, w przypadku uszkodzenia pojedynczej diody. Dzięki temu lampa dalej świeci tym samym natężeniem światła i działa o wiele dłużej!

Jak dobrać oświetlenie LED do akwarium – inne zalety

Wyżej wymienione mity, na temat oświetlenia LED, pokazują jednocześnie zalety tego dobrodziejstwa. Ponadto istnieją różne warianty takiego rozwiązania, dzięki czemu można dopasować je odpowiednio do potrzeb. Natężenie światła, kolory, temperatura barw – to wszystko przyczynia się do jeszcze lepszego funkcjonowania akwarium. Dodatkowo, ten rodzaj oświetlenia, pozwoli Ci uniknąć problemów z glonami czy chorobami ryb i roślin, a przecież one zasługują na naprawdę dobrą opiekę! Dlatego na początek musisz zastanowić się, co chcesz hodować. Pomyśl też, jakie są Twoje priorytety, jako początkującego akwarysty. Względy estetyczne i wizualne są także bardzo ważne, więc żeby uzyskać pożądany efekt, wybierz właśnie oświetlenie LED. Dobrze dobrane światło to połowa sukcesu pięknego akwarium.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe