Stoi sobie na parkingu alfa romeo. Stoi już tak ze dwa miesiące.

  • 28.12.2018, 14:12 (aktualizacja 28.12.2018 16:07)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Stoi sobie na parkingu alfa romeo. Stoi już tak ze dwa miesiące.
Porzucone lub nieużywane od wielu miesięcy samochody blokujące miejsca parkingowe w ciasnych i obleganych uliczkach to problem wielu miast. Niestety ta bolączka dotyczy również Gorlic. Okazuje się, że takie przypadki zdarzają się nie tylko na bocznych, osiedlowych parkingach.

W czasach, w których każde miejsce parkingowe w naszym zatłoczonym centrum jest na wagę złota, prawdziwą zmorą jest zalegający na parkingu pojazd.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Taki obraz mamy dziś w ścisłym centrum miasta, mówiąc dokładniej przy ulicy Podkościelnej. To właśnie tam zaparkował pojazd marki Alfa Romeo. Słowo zaparkował, w tym przypadku oznacza coś więcej niż pozostawienie pojazdu na potencjalnie krótki czas. Gdyby w tym miejscu był parkometr, to właściciel pojazdu zalegałby z opłatą rzędu kilkuset złotych.

Alfa Romeo na tablicach z województwa świętokrzyskiego stoi sobie na parkingu już od około dwóch miesięcy. Pojazd ma odsuniętą przednią szybę od strony kierowcy, dostęp do wnętrza samochodu nie stanowi żadnego problemu, co więcej można zauważyć, że do środka zaczynają być wrzucane śmieci. 

Do tego pojazdu otrzymaliśmy kilka zgłoszeń - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek. Samochód został sprawdzony w naszych rejestrach, nie jest na liście zaginionych, nikt go nie szuka, nie jest też kradziony. Właścicielem pojazdu, zgodnie z tablicami rejestracyjnymi, jest mieszkaniec powiatu kazimierskiego (woj. świętokrzyskie), ma on prawo zaparkować pojazd w miejscu do tego przeznaczonym. Przekazaliśmy tę sprawę do komisariatu w Kazimierzy Wielkiej, tam policjanci skontaktują się z nim i poinformują, że samochód jest w Gorlicach. Co do samego parkingu, pojazd jest pozostawiony zgodnie z przepisami, nie stwarza zagrożenia w ruchu, w tym miejscu nie ma ograniczenia czasowego dla parkujących pojazdów. W tym momencie nie mamy podstaw do podjęcia czynności związanych z jego usunięciem.

 
Tomasz Stasiowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adwokat
Adwokat 30.12.2018, 20:15
Problem nie jest Samochód, bo co on komuś robi? Problemem jest tam Sklep Monopolowy bo od niego wychodzą problemy.
piter
piter 29.12.2018, 06:30
na konopnickiej stoi golf 3 juz ponad 2 lata z kluczykiem i karta pojazdu na desce
Mieszczuch flancowan
Mieszczuch flancowan 28.12.2018, 18:57
Nie tylko na Podkościelnej takie "porzucone" samochody. Na Krakowskiej już pół roku stoi taki samochód do którego nikt się nie przyznaje.
Tak
Tak 28.12.2018, 17:14
To dowód na to że tam nie powinno być Parkingu bo kogoś boli to miejsce i chyba to Pana z Monopola bo jest bardzo niedotykany.
bycul
bycul 28.12.2018, 15:21
pewnie hodoki z końskich co sie włucza po beskidzie po mefedronie i i po grzybach halucynogennych zostawili
Swój
Swój 28.12.2018, 13:36
Chłopaki przyjechali na imprezę i zapomnieli że samochód został

Pozostałe