Mała łazienka dla pary - jak urządzić

  • 17.12.2018, 16:41 (aktualizacja 17.12.2018 16:53)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Mała łazienka dla pary - jak urządzić
Aranżacja małej łazienki to zawsze wyzwanie. Gdy do jej projektowania zabierają się dwie osoby o drastycznie odmiennych potrzebach, zadanie, które i tak jest trudne, może wydać się niemożliwe do wykonania. Przed wami praktyczny poradnik, jak pogodzić odmienne gusta i wdrożyć odmienne pomysły do aranżacji tego wnętrza.

Podwójna umywalka

Aby nie powodować niepotrzebnych konfliktów od samego rana, warto wyposażyć swoją łazienkę w dwie umywalki. Rozwiązanie takie może oszczędzić bardzo dużo czasu, który zwłaszcza w porannych godzinach jest na wagę złota. W sklepie internetowym Defra znajdziesz wiele różnorodnych modeli umywalek, które trafią w każdy gust, oraz doskonale wkomponują się we wszystkie style aranżacji. Przekonaj się sam i wejdź na http://defra.pl/kolekcje/30/UMYWALKI.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

 

Duże lustro do łazienki

Bez względu, czy zdecydujesz się na dwie, czy jedną umywalkę, nie zapomnij o zawieszeniu dużego lustra. Podobnie jak podwójna umywalka, jest ono w stanie zdusić w zarodku większość porannych przepychanek. Kobieta w spokoju może nałożyć makijaż a mężczyzna ogolić się bez pośpiechu. Przy lustrze koniecznie umieść odpowiednią liczbę zabezpieczonych gniazdek, aby suszarka do włosów i maszynka do golenia mogły funkcjonować jednocześnie. Nie zapomnij o dobrym oświetleniu lustra, aby wspomniane wcześniej czynności pielęgnacyjne, mogły być wykonane dokładnie.

 

Półki na kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji

Kobieta i mężczyzna używają bardzo różnych kosmetyków i sprzętów do codziennej higieny. Aby nie powodować kłopotów, związanych z zajmowaniem czyjegoś miejsca, warto zamontować w łazience odpowiednią ilość półek, szafek i szuflad na niezbędne akcesoria. Pamiętaj o odpowiednim rozmieszczeniu ich, tak aby zachować optymalne możliwości korzystania ze sprzętów. Niewielka półeczka pod prysznicem może znacznie ułatwić korzystanie z niego.

 

Wanna z prysznicem

Niektórych sporów ideologicznych nie da się rozwiązać. Jednym z nich jest ten, dotyczący wyższości prysznica nad wanną czy wanny nad prysznicem. Istnieje jednak niezawodny sposób na zakopanie tej kości niezgody poprzez zamontowanie obu tych sprzętów. W małej łazience problem ten można rozwiązać za pomocą wielofunkcyjnego sprzętu. Dzięki zamontowaniu dwóch rodzajów natrysku odpowiednio wysokiego brzegu wanny oraz rozsuwanej kabiny, zarówno amator szybkich porannych pryszniców, jak i miłośniczka długich, aromatycznych, wieczornych kąpieli będą usatysfakcjonowani.

 

Grzejnik z wieszakiem na ręczniki

Aby oszczędzić sporo cennego miejsca, które w małej łazience jest bardzo cenne, warto postawić na kolejne wielofunkcyjne rozwiązanie. Na grzejnikach, zwłaszcza tych starszych, nie wolno suszyć ręczników i ubrań, ponieważ hamują one dopływ ciepłego powietrza do reszty pomieszczenia. Istnieją jednak na rynku technologie, które spełniają funkcje grzewcze oraz mogą służyć za suszarkę. Dzięki temu twoje ręczniki zawsze będą suche i ciepłe a pomieszczenie odpowiednio ogrzane, bez konieczności wstawiania kolejnych sprzętów do małej łazienki.

Dzięki zastosowaniu się do choćby jednej z naszych porad możesz znacznie podnieść komfort korzystania z tego pomieszczenia przez dwie osoby jednocześnie. Pamiętaj jednak, że kluczem do udanej aranżacji i pogodzenia przy tym odmiennych gustów jest rozmowa z partnerem. Dodatkową pomocą w przypadku braku pomysłów może być rozmowa z projektantem bądź dekoratorem wnętrz.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe