Sklep ze zdrową żywnością - miejsce, gdzie znajdziemy zdrowe jedzenie

  • 3.12.2018, 15:45
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Sklep ze zdrową żywnością - miejsce, gdzie znajdziemy zdrowe jedzenie
Wreszcie dołączamy do grona narodów, które zaczynają się realnie interesować tym, co jedzą. Nie chodzi nawet o to, by jedzenie zmienić z czynności mechanicznej i nieciekawej w rytuał odkrywania świata i poznawania innych kultur. W starym powiedzeniu, że jesteśmy tym, co jemy, prawda jest absolutnie dosłowna. Nasz organizm jest zbudowany ze składników, które trafiają do naszego organizmu w pokarmie i dlatego tak ważne jest, żeby były to składniki odpowiednie.

Cegiełka po cegiełce


W sklepach internetowych ze zdrową żywnością takich jak Zakręcony Słoik znajdziemy zawsze bardzo dokładne opisy tego, co znajduje się w danym produkcie. Często są to rzeczy nietypowe, które w innych produktach są rzadko spotykane lub nie ma ich wcale. Warto w tym miejscu podkreślić, że znakomita większość z nich nie jest jakimiś magicznymi dostarczycielami zdrowia czy innego rodzaju wspaniałymi odkryciami, które oddadzą nam 20 lat życia i odmłodzą organizm. Takich rzeczy po prostu nie ma i kto je obiecuje, ten szarlatan.
Czy w związku z tym powinniśmy z przymrużeniem oka patrzeć na te wszystkie alfa-cośtamy i bio-wichajstry? Absolutnie nie. Są to bowiem składniki, których w naszym organizmie nie ma za wiele i bez których organizm jest sobie w stanie poradzić. Świetny przykład to tak zwany dobry cholesterol i zły cholesterol. Każdy cholesterol jest ważny i potrzebny, a wręcz niezastąpiony. W praktyce jednak może być zastępowany i jest zastępowany, bo żadna dieta nie będzie idealna co do miligrama. Organizm chętnie zastępuje trudno dostępny we współczesnym świecie dobry cholesterol, który zapewnia żyłom elastyczność, cholesterolem złym, który odpowiada za ich sztywność i twardość. Bez złego cholesterolu żyły by się rozpadły, ale kiedy stosunek złego cholesterolu do dobrego jest skrajnie niekorzystny, rozwija się miażdżyca.

Jedz to, czego ci potrzeba


Sklep ze zdrową żywnością to miejsce, gdzie znajdziemy to, czego nam potrzeba i nie jest to slogan reklamowy. Dieta współczesnego człowieka to dieta wysoko przetworzona, co spowodowało drastyczne zaburzenie pracy naszego organizmu. Brakuje nam po prostu wielu rzeczy, a innych jest w nadmiarze. Rozregulowaliśmy się totalnie i z tego powodu rozwinęły się takie choroby, jak na przykład celiakia, czyli nietolerowanie zupełnie naturalnej i niegroźnej substancji, glutenu. Dla osób, u których nietolerancja glutenu jest realnym problem, wszystkie sklepy ze zdrową żywnością posiadają odpowiednią propozycję pozbawiona tych substancji.

Brak toksyn jest ważny


Zdrowe jedzenie to przede wszystkim różnorodność, ale także wolność od wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji, które do jedzenia dostają się w wyniku stosowania chemicznych środków ochrony roślin, niewłaściwego przechowywania żywności czy jej wielokrotnego przetwarzania. Takie toksyny w małych ilościach to dla organizmu żaden problem, ale współczesna dieta to często niemal wszystkie produkty obciążone w różny sposób. A to się potem kumuluje. Dlatego tak ważne jest, by stawiać na odpowiednie produkty żywnościowe.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe