Powiatowe świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości

  • 5.11.2018, 11:08 (aktualizacja 06.11.2018 12:22)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Powiatowe świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości
Dzisiaj (5 listopada) tuż przed godz. 11 w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach zaczęły się uroczyste obchody z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, które zostały połączone z ogłoszeniem wyników powiatowego konkursu związanego z udziałem gorliczan w drodze do Niepodległości.

W uroczystości, nad którą patronat objął prezes Instytutu Pamięci Narodowej, wzięły udział wszystkie szkoły prowadzone przez Powiat Gorlicki oraz przedstawiciele lokalnych władz.Okolicznościowy wykład o historii Gorlic w latach 1914-1918 wygłosiła Katarzyna Łysak z krakowskiego oddziału IPN.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody w powiatowym konkursie zatytułowanym „Gorliczanie na drodze do niepodległej”.

Dwa pierwsze miejsca zdobyły zespoły uczniów z LO im. Marcina Kromera w Gorlicach: Łukasz Zimowski, Jan Niemiec i Dominik Czyżyk oraz z ZS nr 1 w Gorlicach: Jan Wędrychowicz, Kamila Lewandowska i Kamil Matusik. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z LO w Bieczu: Dominika Haberek, Jakub Alibożek i Maksymilian Skawiński. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęli uczniowie z MZS Nr 6 w Gorlicach: Oliwa Chmura, Weronika Liana i Szymon Makowski.

Uczestnicy mogli również zapoznać się z zorganizowaną przez IPN wystawą „Ojcowie Niepodległości”.

Uroczystości zakończyła inscenizacja słowno-muzyczna, przygotowana przez uczniów z liceum na Górce.Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jnn
Jnn 5.11.2018, 20:06
Taka rocznica to powinna wystapic na stadionie jakas konkretna gwiazda z zagranicy
Janko
Janko 5.11.2018, 11:28
Dziewczyny przysypiają

Pozostałe