Pumptrack wymiata! Teraz głosujmy na singletracka – wyciągnijmy Gorlice z rowerowego zaścianka!

  • 10.10.2018, 08:21 (aktualizacja 10.10.2018, 09:23)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Pumptrack wymiata! Teraz głosujmy na singletracka – wyciągnijmy Gorlice z rowerowego zaścianka!
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znalazł się projekt budowy singletracka, czyli wąskiej, zazwyczaj jednokierunkowej, krętej ścieżki rowerowej, wijącej się pomiędzy drzewami, z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami pozwalającymi jechać rowerem w bezpośredniej bliskości przyrody, nawet w środku miasta. Ścieżka tego typu jest więc idealną propozycją do wypromowania walorów przyrodniczych Gorlickiego.

Jeszcze tylko do piątku (12 października) można głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na rok 2019. Projekt numer 3 – budowa ścieżki rowerowej typu singletrack i zręcznościowej ścieżki rowerowej na Górze Cmentarnej zakłada stworzenie trasy o charakterze podjazdowo – zjazdowym na zamkniętej w pętli o długości około 2 kilometrów oraz trasy o charakterze zjazdowo – zręcznościowym z elementami do nauki skakania o długości około 100 metrów.Jak uzasadniają autorzy tego projektu, singletrack oprócz realizacji potrzeb społecznych mieszkańców Gorlic na pewno pozytywnie wpłynie na wzrost ruchu turystycznego w okolicach Góry Cmentarnej.

Ubiegłoroczny Budżet Obywatelski Gorlic wygrał projekt budowy pumptracka, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko gorliczan, ale również naszych sąsiadów. W tym roku spod tej samej ręki wyszedł projekt budowy singletracka.

Warto zaznaczyć, że ścieżki tego typu są dla każdego i nie wymagają posiadania wyspecjalizowanych rowerów do czerpania radości z jazdy po nich! Tak więc projekt nie jest skierowany wyłącznie do wąskiej grupy rowerzystów a do wszystkich gorliczan, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

O tym, jak ważny jest to projekt nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla całej rowerowej braci niech świadczy fakt, że popularną formą wsparcia i promocji stało się dodawanie selfie z kartką „Popieram budowę singletracka w Gorlicach”. Zdjęcia z taką kartką robią wszyscy – od profesjonalnych drużyn sportowych i znanych rowerowych blogerów, po dzieciaki zachwycone gorlickim pumptrackiem – mówi Bogusław Dąbrowski, autor projektu.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz na fanpejdżu Gorlickie Ścieżki, gdzie między innymi można zobaczyć przykładowe realizacje tego typu projektów w Polsce oraz pełen projekt gorlickiego singletracka, który niestety nie został zamieszczony na stronie do głosowania.

Na projekt zadania ogólnomiejskiego numer 3 można oddać swój głos TUTAJ.Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

John
John 12.10.2018, 16:16
Wiesz, że każdy sport niesie ze sobą ryzyko? nawet te z pozoru "lajtowe". Rozsądkiem też trzeba się kierować wychowując dzieci...to po pierwsze :) Nie chciałbym Cię oceniać. Jaki sport Ty uprawiasz, jeśli można zapytać> :)
ula
ula 12.10.2018, 13:14
Nixo drogi czytaj tekst ze zrozumieniem. Nie ma w nim ani słowa o tym, by dzieci siedziały w domach. Wyraźnie napisałam o jeździe po prostej drodze co nie jest negowaniem faktu, że sport jest konieczny. Jest to jedynie sformułowanie, by kierować się rozsądkiem wybierając formę sportu.
BBR
BBR 12.10.2018, 04:55
za Ciebie nikt nie zapłacił? xD
Nixo
Nixo 12.10.2018, 04:54
@ula Ty tak na serio? bo aż ciężko mi uwierzyć w Twój tok myślenia...Ooooo! Lepiej żeby dzieciaki spędzały czas przed koomputerem/tebletem/telefonem i sukcesywnie pracowały na garba...?
BD
BD 11.10.2018, 15:05
Pani zapłaci, ja zapłacę, Państw zapłacą SPOŁECZEŃSTWO :D
Marek
Marek 11.10.2018, 05:08
Działają obydwa xD
W
W 11.10.2018, 04:49
Pierwszy link w artykule nie działa
super
super 10.10.2018, 18:47
uwielbiam rower
ula
ula 10.10.2018, 13:16
Ciekawe kto będzie potem płacił za leczenie połamanych rąk i nóg. Na prostej drodze chyba mniej się jest narażonym na upadki niż na takich zawijasach i zakrętasach.

Pozostałe