Gorlicki pumptrack otwarty. To był strzał w dziesiątkę!

  • 06.10.2018, 11:58 (aktualizacja 06.10.2018, 18:22)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Gorlicki pumptrack otwarty. To był strzał w dziesiątkę!
Już pierwszy dzień użytkowania nowego obiektu rekreacyjnego w Gorlicach pokazuje, że była to trafiona inwestycja. Mowa o gorlickim pumptracku, który powstał przy udziale budżetu obywatelskiego Miasta Gorlice ze zwycięskiego projektu Bogusława Dąbrowskiego.

Wczoraj w godzinach popołudniowych został przeprowadzony odbiór techniczny obiektu a zaraz po nim odbyła się skromna uroczystość oficjalnego otwarcia gorlickiego pumptracka, w której uczestniczył pomysłodawca zwycięskiego projektu, Bogusław Dąbrowski oraz burmistrz Gorlic, Rafał Kukla.

Pierwsze minuty użytkowania nowego obiektu pokazały, że młodym ludziom bardzo się on podoba, uśmiechy nie schodziły z ich twarzy a w oczach można było zauważyć błysk ekscytacji z możliwości pohasania na specjalnie pofałdowanej nawierzchni. O genezie powstania gorlickiego pumptracku rozmawialiśmy z jego „ojcem chrzestnym”, Bogusławem Dąbrowskim. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Popieram pumptrack
Popieram pumptrack 08.10.2018, 08:37
Przecież to mieszkańcy zadecydowali że chcą. Byłem widziałem. Dzieci i starsi się tam bawią. Polecam.
dz
dz 07.10.2018, 11:42
A gdzie jest wywiad ????
Lachim
Lachim 07.10.2018, 05:08
Nagrywane chyba pantoflem. Kolejna bardzo ważna dla miasta inwestycja
xxx
xxx 06.10.2018, 17:59
Gorlice 2020 będą miastem bezpiecznym.
Twoja mama
Twoja mama 06.10.2018, 15:41
Zjedz kolacje synku
Michu
Michu 06.10.2018, 15:10
Uważam, że lekko przesadzasz... Inwestycja super i oby więcej takich. Mój siostrzeniec śmiga tam aż miło popatrzeć :)
Bogusław Dąbrowski
Bogusław Dąbrowski 06.10.2018, 13:53
Kwestionuje Pan głos 484 Gorliczan każdy mógł zagłosować w Budżecie Obywatelskim i wyrazić swoje zdanie jaki obiekt jest potrzebny. Patrząc po zainteresowaniu jakie generuje pumptrack teraz jestem w zupełności spokojny że do czasu jak nie będzie na nim zalegać metr śniegu znajdą się chętni do kręcenia kółek. Ile razy można? Oj dużo! Przez to że projekt został zrealizowany przez profesjonalną firmę na pumptracku jest kilkanaście linii po których można jeździć. Proszę przyjechać spróbować i zobaczyć ;) Magia pumptracka działa!
józef
józef 06.10.2018, 13:52
W Nowym Sączu pumprack ma już kilka lat i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
adam1
adam1 06.10.2018, 11:42
Oczywiście fajnie jest, że w mieście coś się dzieje i powstaje nowe obiekt sportowy. Należy się jednak zastanowić czy te pieniądze nie można było wydać bardziej racjonalnie? Obiekt jest bardzo mały i po euforii w pierwszych dniach później się znudzi i będzie stał pusty. No bo ile razy można jeździć w kółko po kilkunastu metrach kwadratowych? Gdy ja byłem małym chłopcem to były pumptracki tyle że naturalne wdłuż rzeki Ropy do Szymbarku i Sękówki do Siar. Były o wiele dłuższe, ciekawsze, wymagały wiekszej umiejetnosci jazdy na rowerze przy omijaniu kałuż, różnych przeszkód terenowych, a co najważniejsze nie kosztowały ani złotówki budżetu miasta
kk