Od stycznia przyszłego roku rusza Projekt Senior Plus

  • 6.09.2018, 14:06 (aktualizacja 06.09.2018 14:13)
  • Piotr Lenard
Podziel się:
Oceń:
Od stycznia przyszłego roku rusza Projekt Senior Plus
To kolejny projekt społeczny, który ma na celu przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji osób starszych.

Wraz z zakończeniem bieżącego roku, zakończy się realizacja projektu pn. Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych w Integracji z Młodzieżą – Klub Samopomocy „Dialog”.
Nie zakończy się natomiast wsparcie dla osób, które objęte były tym projektem ponieważ już od stycznia w Gminie Biecz ruszy program Senior +, który ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych.

W Domu Ludowym w Grudnej Kępskiej powstanie Klub Senior +, który na ten cel poddawany jest modernizacji. Remont obejmuje kuchnię oraz w dwie sale: ogólnodostępną pełniącą funkcję sali spotkań, której wyposażenie stanowić będą stoły, krzesła, kanapy i fotele oraz podesty sceniczne, sprzęt RTV, komputery z dostępem do Internetu, kanapy i fotele – przewidywany zakres robót obejmuje: gruntowanie i malowanie ścian oraz sufitów po uprzednim przetarciu istniejących tynków, cyklinowanie i lakierowanie parkietu.
Kuchnia zostanie wyposażona w nowy sprzęt. Modernizacji poddany zostanie również istniejący węzeł sanitarny wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Utworzenie przedmiotowej placówki będzie zatem kontynuacją dotychczasowych działań prowadzonych w ośrodku wsparcia – klubie samopomocy. Koszt projektu wynosi 187.500,00.
Pozyskane dofinansowanie z budżetu państwa to kwota 150.000,00 zł. Środki własne Gminy Biecz wynoszą 37.500,00 zł.

źródło: UM Biecz 

Piotr Lenard

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zoo
zoo 12.09.2018, 15:24
Miasto Emerytów

Pozostałe