Ile wydasz na wyprawkę szkolną? Rodzice szturmują sklepy z książkami i zeszytami.

  • 31.08.2018, 20:16 (aktualizacja 31.08.2018, 20:53)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Ile wydasz na wyprawkę szkolną? Rodzice szturmują sklepy z książkami i zeszytami.
Pierwszy września już jutro. Ta data to przysłowiowo zmora dla uczniów. Cóż oznacza koniec wakacyjnego odpoczynku i powrót do szkolnych ławek. Niestety początek września to trudny czas również dla rodziców.

Sklepy w prawdzie prześcigają się w ofertach i promocjach na wyprawkę dla uczniów do szkoły, mimo wszystko wydatek szkolny to znaczne uszczuplenie portfela każdej rodziny. 

Sprawdziliśmy, ile średnio wydamy, aby nasze dziecko wyposażyć w najpotrzebniejsze rzeczy?


Według danych CBOS w 2017 roku rodzice wydali na wyprawkę w przeliczeniu na jedno dziecko średnio 649 złotych. Było to o 10 procent więcej niż w roku poprzednim. Wtedy pieniądze na potrzebne rzeczy dla dziecka najczęściej pochodziły ze środków 500+. W tym roku doszło jeszcze 300 złotych na wyprawkę.

Szacuje się, że w tym roku kwoty wydane na przybory szkolne dla dzieci będą znacznie wyższe, bo rodzice dysponują dodatkową kwotą 300 złotych. Zakładając, że wzrost nastąpi tylko o 10 proc, w porównaniu do roku poprzedniego, to wydamy około 715 złotych na jedno dziecko.

 

 

Rodzice kupujący tylko jedną wyprawkę, czyli posyłający tylko jedno dziecko do szkoły są skłonni wydać więcej. Ciekawe jest także to, że kupując wyprawkę, rzadziej korzystamy ze sklepów internetowych. W dalszym ciągu wolimy zrobić te zakupy w sklepie stacjonarnym, gdzie bezpośrednio możemy sprawdzić jakość kupowanych produktów, a dziecko może sobie wybrać plecak czy okładki zeszytów.

Planując jaką kwotę wydamy na wyprawki dla uczniów, należy pamiętać, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice będą musieli ponieść jeszcze dodatkowe koszty nauki, takie jak, chociażby ubezpieczenie dziecka.

 

 

źródło: CBOS / sadeczanin.info

Tomasz Stasiowski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczery
Szczery 01.09.2018, 15:00
Dobrze że zaczeła się Szkoła bo szkuty chcą Człowieka na chodniku w okolicach sklepy Żabki rozjechać na rowerze, bo Rodzice nie wytumaczą że od tego są ulice lub scieszki rowerowe i potem płacą oszkodowania za wypadki lub mandaty.
~~~~ja
~~~~ja 01.09.2018, 14:35
To mówisz, że rząd komuś KAZAŁ ponieść ceny? Brawo! Jak się jest chytrym i chce się od razu żłopać chochlą zamiast małą łyżeczką a przyciągnąć więcej klientów co przedłoży się na większy zysk to tak jest.Aha i nie ma mowy o propagandzie sukcesu , bo mówili prawdę zapowiadali 300+ na podręczniki i się wywiązali to jaka to propaganda?
Airis
Airis 01.09.2018, 05:18
Rzad propagandą sukcesu dał przekaz sklepikarzom by podnieść ceny (więcej pieniądza na rynku powóduje wzrost cen) a kto z tego skorzystał ? Sieci które utrzymały lub obniżyły ceny. Brawo !!!
Adwokat
Adwokat 31.08.2018, 23:53
Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle i to widać gołym okiem ze sklepy upadają za sklepami, ale nie ma się co dziwić skoro każdy walczy o przeżycie z dnia na dzień i kupują tylko podstawy do życia i funkcjowania. Bo w Gorlicach wszystkiego jest za dużo o 70% jak na takie małe miasteczko i nie warto trzymać biznesu na siłę bo wtedy rośnie zadłużenie które należy oddać lub odsiedzieć za długi które w oczach rosną. Dlatego każdemu dłużnikowi proponuje i polecam wyjazd do Krakowa za lepszym jutrem, by się nie rozpić lub nie wpaść w problemy nawet i zdrowotne bo każdy może udawać że ma biznes tylko bez klientów

Pozostałe