Powstanie miejsce rozwijania lokalnych tradycji

  • 31.08.2018, 09:30 (aktualizacja 31.08.2018 10:11)
  • Piotr Lenard
Podziel się:
Oceń:
Powstanie miejsce rozwijania lokalnych tradycji
Unia Europejska inwestuje w obszary wiejskie. Rozwijanie tradycji i kultury w Gminie Bobowa.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Stowarzyszenie GRYF podpisało umowę o przyznaniu pomocy na zadanie pn. „Tworzenie warunków do kultywowania i rozwijania lokalnych tradycji poprzez przebudowę pomieszczenia gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania na cele kulturalne w budynku OSP Bobowa”. W ramach realizacji zadania zostanie przebudowane jedno z pomieszczeń OSP Bobowa oraz zostanie zakupione nowe wyposażenie kuchenne. Realizacja inwestycji posłuży stworzeniu warunków do kultywowania i rozwoju lokalnych tradycji oraz ochronie i promocji dziedzictwa lokalnego i kulturowego a także wzmocnieniu kapitału społecznego i kulturowego Gminy Bobowa.

Zadanie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 50 000,00 zł, czyli w 100%.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”.

źródło: bobowa.pl 

Piotr Lenard

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kloszard
Kloszard 31.08.2018, 22:49
Szkoda czasu na produkcje,bo komu to jest potrzebne? Skoro nikt nie chce tego kupić a takich pamiątek to ja mam już cały dom i jeszcze poza domem, bo zbieram ze śmietnika takie pamiątki
xyz
xyz 31.08.2018, 11:33
Koronkowa robota? :-)

Pozostałe