Kibice przygotowani na dreszczowiec zwany końcówką sezonu?

Piłkarze Glinika Gorlice zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców do emocji związanych z niepewnością o ligowy byt aż do ostatniej kolejki rozgrywek. Mimo, iż kilka ostatnich meczy nie dawało podstaw do obaw, to już ostatnie dwa tak.

12.05.2017
GKS Glinik Gorlice - GKS Drwinia 0:1

relacja wkrótce

Tabela IV ligi:

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Limanovia Limanowa 23 46 14 4 5 60-27 6 2 1 26-8 8 2 4 34-19 2 4 1 1 0 3-1
2.  Barciczanka Barcice 25 46 14 4 7 51-30 10 2 1 34-11 4 2 6 17-19 2 1 0 1 1 1-3
3.  Lubań Maniowy 23 44 12 8 3 41-24 9 1 2 21-9 3 7 1 20-15 1 1 0 1 0 1-1
4.  Sandecja II Nowy Sącz 23 44 14 2 7 57-35 10 2 0 41-9 4 0 7 16-26 1 1 0 1 0 1-1
5.  Watra Białka Tatrzańska 23 40 11 7 5 40-38 6 4 2 23-20 5 3 3 17-18 2 4 1 1 0 4-3

9.05.2018
Barciczanka Barcice - GKS Glinik Gorlice 2:1 (0:0)

bramki:  49' - P. Staratowicz, 73'- J. Piwowarczyk - 78' - D. Drąg

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, więcej dogodnych sytuacji zmarnowali gospodarze, a przed utrata gola ratował zespół GKS-u dobrze grający w tym spotkaniu bramkarz Glinika. Po 45 minutach tablica „świeciła” wynikiem remisowym 0:0.

W 49 minucie drugiej połowy meczu drużyna Barcic wykonywała stały fragment gry. Z rzutu rożnego piłka po strzale głową zostaje wybroniona z linii bramkowej przez Przemka Harwata. Odbitą piłkę dobija Piotr Saratowicz, lecz piłka nie wpada do bramki i ponownie zostaje wybroniona z linii bramkowej przez Przemka. Sędzia spotkania uznaje jednak gola, który powołał się na decyzje arbitra liniowego, że piłka przekroczyła linie bramkową. W niejasnych okolicznościach Glinik traci pierwszego gola.

W 73 minucie Barcice podwyższają wynik spotkania. Niedokładne podanie w środku boiska wykorzystują napastnicy gości. Rozpoczynają kontratak i ogrywają obronę Glinika pomimo jej przewagi. Po wejściu w pole karne Józef Piwowarczyk wymanewrował obrońców Glinika i strzałem z 16 metrów pokonuje dobrze dysponowanego w tym dniu naszego bramkarza.

Glinik jednak się nie poddawał i dążył do zdobycia kontaktowego gola. W 78 minucie z rzutu wolnego z odległości 30 metrów strzela Konrad Grela. Strzał okazał się na tyle mocny, że bramkarz Barcic wybija piłkę przed siebie wprost pod nogi Dawida Drąga. Dawidowi nie pozostaje nic innego jak z bliskiej odległości umieścić piłkę w siatce.

Kontaktowa bramka dała szanse naszym zawodnikom, aby móc powalczyć chociaż o punkt w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry nadarzyła się wymarzona sytuacja. W polu brakowym faulowany zostaje przez bramkarza Rafał Gadzina. Sędzia dyktuje rzut karny. 93 minuta doliczonego czasu i do piłki podchodzi sam poszkodowany. Niestety bramkarz Barcic wyczuł intencję Rafała i broni jego strzał i tym samym ratuje swój zespół od utraty kompletu punktów. Sędzia kończy spotkanie i Glinik doznaje drugiej porażki w rundzie wiosennej.

wykorzystano materiał ze strony: gksglinik.pl