Dziś Ogólnopolski Dzień Seniora

  • 14.11.2017, 15:43
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś Ogólnopolski Dzień Seniora
Uczczono to na Osiedlu Młodych, gdzie przy okazji wspólnego spotkania i rozmowy spotkano się z władzami miasta. Uroczystość uświetnił także  występ dzieci z gorlickiego TPD.


Z okazji przypadającego na 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora, Klub Seniora przy Zarządzie Osiedla Młodych zorganizował uroczyste spotkanie. Była to kolejna okazja do wspólnych rozmów i biesiadowania. Spotkanie poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci z placówki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach.

W trakcie Burmistrz Rafał Kukla podkreślając ważną rolę seniorów w życiu miasta wręczył pamiątkowy kilimek.

Na świecie żyje ponad 600 milionów osób powyżej 60 roku życia. Za pięćdziesiąt lat liczba ta ma zbliżyć się do dwóch miliardów.


 


Starsi ludzie będą zatem pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą, przy jednoczesnym wydłużeniu życia zawodowego. Dlatego coraz częściej – również w naszym mieście – organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań.

Takie inicjatywny podejmowane są również w Gorlicach- warto pamiętać o reaktywowanej w tym roku przez burmistrza Rafała Kuklę Radzie Seniorów, czy też prężnie działającym Uniwersytecie Złotego Wieku. 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe