Fani „kibicowali” poza stadionem

To już 11. kolejka IV ligi małopolskiej, w której udział biorą piłkarze Glinika Gorlice. Dziś (14 października) biało-niebiescy podejmowali na własnym stadionie drużynę Tarnovii Tarnów. Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Glinik Gorlice - Tarnovia Tarnów 1:2 (0:2)

bramki: Gadzina 53` - Wilk 33`, Dydyk 41`

Pierwszą połowę zdominowała drużyna gości, która udokumentowała to dwoma trafieniami, w 33 minucie prowadzenie tarnowianom dał Kamil Wilk, a 8 minut później wynik podwyższył Patryk Dydyk.

W drugiej połowie gorliczanie rzucili się do odrabiania strat i już kilka minut po zmianie stron udało mi się zdobyć gola kontaktowego, bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Gadzina. Mimo iż gracze obu drużyn stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola, to wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Mecz na stadionie przy ul. Sienkiewicza odbył się przy pustych trybunach. Cóż, kibice obu drużyn, mówiąc kolokwialnie, nie czują do siebie sympatii, stąd żadna z grup nie została wpuszczona na stadion. Policja, która zgromadziła na tę okoliczność znaczne siły obstawy, oddzieliła kibiców obu drużyn od siebie. Niestety w trakcie „kibicowania” doszło do wielu incydentów, związanych z obrzuceniem funkcjonariuszy kamieniami oraz wszczynaniem bijatyk. Najbardziej krewcy „kibice” zostali zatrzymani.

W zaległym spotkaniu 8. kolejki, we środę 11 października, Glinik Gorlice pokonał na wyjeździe KS Tymbark 2:0 (1:0), bramki zdobyli Krystian Baran 34` i Rafał Gadzina 67`.

W ostatnią sobotę Glinik Gorlice na wyjeździe przegrał z GKS-em Drwinia 1:2 (1:0), bramkę w pierwszej połowie, dającą prowadzenie Glinikowi zdobył Konrad Grela (37`). Potem trafiali już tylko gospodarze, w 53 minucie Roman Stepankov a w 83 Dominik Pieprzyca.

Tabela IV ligi małopolskiej, grupa wschodnia

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
9.  Tarnovia Tarnów 9 14 4 2 3 14-13 2 0 2 9-6 2 2 1 5-7
10.  Wolania Wola Rzędzińska 10 13 3 4 3 16-14 2 2 1 8-5 1 2 2 8-9 1 1 0 1 0 0-0
11.  Watra Białka Tatrzańska 9 13 3 4 2 12-16 3 2 1 9-10 0 2 1 3-6 1 1 0 1 0 0-0
12.  Olimpia Pisarzowa 10 12 4 0 6 14-17 2 0 2 6-5 2 0 4 8-12
13.  Sandecja II Nowy Sącz 10 10 3 1 6 19-25 2 1 0 10-4 1 0 6 9-21
14.  KS Tymbark 10 9 3 0 7 8-28 0 0 5 1-20 3 0 2 7-8
15.  Tuchovia Tuchów 10 6 1 3 6 11-22 1 2 2 7-9 0 1 4 4-13
16.  Poprad Rytro 9 4 1 1 7 9-20 1 1 4 6-12 0 0 3 3-8