Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Aktywna pomoc w wyborze kariery zawodowej

Podziel się
Oceń

Droga do wymarzonej profesji bywa coraz bardziej skomplikowana. Wiedzą o tym uczestnicy projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Jak wybierać świeżkę rozwoju, by potem nie żałować?
Aktywna pomoc w wyborze kariery zawodowej

 

We wszystkich gimnazjach w Zespołach Szkół w Gminie Gorlice w roku szkolnym 2016/2017 realizowany był projekt pn.: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
W szkołach została przeprowadzona kampania informacyjna o możliwości skorzystania z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Dyrektorzy szkół powołali Komisje Rekrutacyjne, które przeprowadziły rekrutację z pełnym poszanowaniem zasad dotyczących równości szans i niedyskryminacji oraz zasady równości kobiet i mężczyzn.

Do projektu przystąpiło łącznie 188 uczestników - 162 uczniów z klas III gimnazjum oraz 26 uczniów z klasy II gimnazjum, w tym 97 dziewcząt i 91 chłopców.

Jak wyglądała realizacja projektu?



Nauczyciele opracowali harmonogramy zajęć w Szkolnych Punktach Informacji i Kariery. Po zakończeniu zajęć złożyli stosowne sprawozdania. W każdej szkole w okresie maj-czerwiec 2017 r. zrealizowano po 24 godz. zajęć, czyli łącznie 216 godzin. Na zajęcia warsztatowe doradcy zawodowi przeznaczyli 92 godziny, na konsultacje indywidualne - 29 godzin, na zajęcia indywidualne dla uczniów celem przygotowania Indywidualnych Planów Działań (IPD) - 83 godziny i na inne formy działań - 12 godzin (warsztaty zawodoznawcze, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów oraz z rodzicami).

Siedmiu doradców rozpoczęło studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego na Politechnice Krakowskiej.

We wszystkich szkołach w miesiącu czerwcu 2017 r. została przeprowadzona kontrola funkcjonowania SPInKi przez osobę posiadającą pełnomocnictwo Wójta Gminy Gorlice do dokonywania wszelkich czynności związanych z realizacją Projektu MKZ II.

Jak wygladają efekty projektu?



Efektem końcowym było opracowanie 78 Indywidualnych Planów Działań - dla 54 uczennic i 24 uczniów. Po przygotowaniu IPD każdy z uczestników otrzymał stosowne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w doradztwie edukacyjno – zawodowym.

Zgodnie ze standardami zostały także oznakowane pomieszczenia, zakupiony sprzęt oraz umieszczono plakaty promujące Projekt.

Udział w zajęciach podniósł u uczniów z klas gimnazjalnych zdolność do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Dał im świadomość swoich obecnych możliwości, pozwolił określić działania, które muszą podjąć w najbliszych już latach, by ostatecznie spełnić swoje marzenia o pracy w konkretnym zawodzie.



źródło: UG Gorlice


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama"Akademia Małego Mistrza", Gorlice, ul. Hallera 81 - rekrutacja do przedszkola 2024/2025 - czesne 30% taniej przez pierwsze 3 miesiące
ReklamaNekrologi Gorlice 2022
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12