Trzy milowe kroki w kierunku utrzymania

Kolejny mecz gorlickich piłkarzy i kolejne ważne punkty do ich dorobku w tabeli IV ligi. Tym razem biało-niebiescy podejmowali drużynę Bocheńskiego Klubu Sportowego. Dla gospodarzy mecz nie rozpoczął się najlepiej.

Glinik Gorlice - Bocheński Klub Sportowy 2:1 (2:1)

bramki: 63' Martuszewski, 69' Serafin - 46' Satoł

Prowadzenie tuż po przerwie objęli goście za sprawą trafienia Krzysztofa Satoła. Gorliczanie nie poddali się, zaczęli napierać na przeciwnika, czego efektem był gol wyrównujący autorstwa Dominika Martuszewskiego. Ten sam zawodnik 5 minut później asystował przy golu Arkadiusza Serafina, który okazał się być golem zwycięskim, dającym Glinikowi bardzo ważne 3 punkty. Gospodarze zdołali utrzymać korzystny wynik do końca spotkania, od 78 minuty spotkania drużyna gości grała w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał Piotr Czerwiński.

więcej wkrótce

Drużyna Glinika Gorlice awansowała na 9. miejsce w tabeli, mając na koncie 33 punkty, z czego 15 zdobyła w ostatnich siedmiu spotkaniach (!), gdyby taką formę prezentowała od początku sezonu mogłaby się pokusić o fotel lidera tabeli, a tak na trzy kolejki do końca rozgrywek sytuacja w strefie spadkowej nie jest jeszcze klarowna i Glinik nie może być pewien utrzymania.

13.  KS Tymbark 25 24 5 9 11 35-42 2 6 4 14-20 3 3 7 21-22 4 8 2 2 0 10-3
14.  Sokół Borzęcin Górny 27 24 6 6 15 41-61 3 4 6 23-30 3 2 9 18-31 3 3 1 0 2 5-8
15.  Orkan Szczyrzyc 27 24 6 6 15 37-60 4 3 7 22-30 2 3 8 15-30 3 2 0 2 1 4-8
16.  Jadowniczanka Jadowniki 27 21 5 6 16 39-64 4 2 8 20-28 1 4 8 19-36