PRZECZYTAJ

Wiosna przyszła w samą porę

Piłkarze Glinika Gorlice rehabilitują się za ostatnie słabe ligowe występy i urywają punkty najlepszym zespołom z czuba tabeli. Ostatnio zremisowali z liderem IV ligi, by później odnieść dwa zwycięstwa w kolejnych ligowych spotkaniach. Czy to koniec kryzysu w szeregach biało-niebieskich?

Glinik Gorlice - Jadowniczanka Jadowniki 3:0 (1:0)

bramki: Serafin 7`, Kukla 55`, Gadzina 67`.

Dobra gra Glinika uhonorowana 3 golami i 3 punktami do ligowego dorobku.

Lubań Maniowy - Glinik Gorlice 0:1 (0:0)

bramka: Gadzina 63`

Piłkarze Glinika, grając od 22 minuty w osłabieniu za sprawa czerwonej kartki, którą otrzymał Dawid Serafin, musieli przeciwstawiać się naporom gospodarzy. Zgromadzona na meczu publiczność sądziła, że zdobycie gola przez miejscowy zespół jest tylko kwestią czasu. Jednak zaangażowanie i determinacja zespołu Glinika nie pozwoliła na zdobycie gola przez gospodarzy, a co więcej w 62 minucie w kontrataku piłkarzy Glinika faulowany w polu karnym zostaje Rafał Gadzina. Podyktowany w 63 minucie rzut karny sam poszkodowany skutecznie go wykonuje. Tym samym zdobyty gol w tym spotkaniu staje się golem zwycięskim. Lubań Maniowy przegrywa na własnym boisku 0-1 a nasi piłkarze po raz kolejny pokazali, że mecze wyjazdowe z wyżej notowanym zespołem nie zawsze rozgrywają w roli outsidera.

Glinik Gorlice - Limanovia Limanowa 1:1 (1:1)

bramki: Jacak 10`, Baran 39`

W pierwszej minucie Glinik za sprawą strzału Dominika Retela zaatakował przeciwnika , jednak bramkarz Wojciech Mastalerz obronił ten strzał.

W odpowiedzi w dziewiątej minucie Sebastian Jacak wykorzystał dokładne podanie  w pole karne i strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza gospodarzy Fabiana Grądalskiego.

Gospodarze nie zrażeni takim obrotem sytuacji walczyli o każdy metr boiska z przeciwnikiem. W trzydziestej ósmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusza Serafina piłka trafia na głowę Krystiana Barana który pokonuje bramkarza Limanowi  umieszczając piłkę w jego bramce  doprowadzając do wyrównania.

W końcówce pierwszej połowy po uderzeniu Józefa Piwowarczyka  z szesnastu metrów Fabian Grądalski wybija piłkę na rzut rożny.

Po przerwie obydwa zespoły mogli przechylić zwycięstwo na swoją stronę jednak strzały zawodników padały łupem dobrze broniących bramkarzy.

W 58 min najgrożniejsza akcja Limanowi kończy się strzałem Damiana Wsoła z 20 metrów po której piłkę na rzut rożny wybija miejscowy bramkarz.

Zasłużonym wynikiem remisowym kończy się to spotkanie. Zespól Glinika podjął walkę z liderem i zdobył cenny punkt na swoim boisku.