PRZECZYTAJ

Borzęci śpiew

W pierwszym meczu wyjazdowym rundy wiosennej piłkarze Glinika Gorlice udali się do Borzęcina, aby powalczyć o ligowe punkty z zespołem tamtejszego Sokoła. Mając na uwadze wyniki ostatnich potyczek gorliczan z tą drużyną, należało się spodziewać trudnego i wyrównanego meczu.

Sokół Borzęcin Górny - Glinik Gorlice 1:4 (0:0)

bramki: Bury (68`) - Serafin (47`), Rząca (60`), Gadzina (84`), Kukla (90`).

W pierwszej, bezbramkowej połowie, przewagę posiadała gorlicka drużyna, która nie potrafiła jadnak udokumentować ją golami. Co nie udało się przed przerwą, udało się zaraz po niej, a worek z golami otworzył Arkadiusz Serafin.

Glinik poszedł za ciosem i już po kilkunastu minutach prowadził dwoma golami, za sprawą trafienia Tomasza Rzący. Gospodarze, chcąc nawiązać walkę z przeciwnikiem, zdobyli się na gola kontaktowego, którego autorem był Przemysław Bury. W końcówce spotkania przyjezdni przeprowadzili kilka składnych akcji, z których dwie zakończyli bramkami, pozbawiając złudzeń przeciwników na korzystny wynik.

Za taki występ chłopakom należą się brawa, zawodnicy pokazali, że stać ich na wygrywanie meczy na trudnym terenie. Mecz zakończony wynikiem 1:4 daje nam cenne punkty i pobudza aspiracje zawodników na kolejne mecze - skomentował wydarzenia na boisku kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski.