Bramka do szatni boli podwójnie

Wrzesień nie jest najlepszym czasem dla gorlickich piłkarzy, biorących udział w rozgrywkach IV ligi. W zeszłym tygodniu gorliczanie zaliczyli porażkę, ulegając na wyjeździe Popradowi Muszyna 0:2. W ostatnim sobotnim spotkaniu Glinik na własnym stadionie podejmował drużynę Orkana Szczyżyc.

Glinik Gorlice - Orkan Szczyżyc 1:2 (0:1)

Niestety Glinik nie potrafi w tym sezonie wygrać przed swoją publicznością. W trzech rozegranych do tej pory spotkaniach gorliczanie zaliczyli jeden remis i dwie porażki, obie po 1:2. Taki właśnie wynik padł w ostatnim sobotnim meczu, gdzie Glinik podejmował drużynę Orkana Szczyżyc. Drużyna gości przeważała w pierwszej połowie spotkania i tylko dzięki tej nieskuteczności gorliczanie zakończyli pierwszą połowę z jednym golem straty.

Po zmianie stron gra gorliczan wyglądała już o niebo lepiej, czego efektem był gol kontaktowy z 71 minuty. Niestety gospodarzom nie udało się dowieść remisu do końca spotkania. Bramkę na wagę trzech ligowych punktów dla Orkana, w 92 minucie zdobył Robert Oleksy.

3.09.2016 - Poprad Muszyna - Glinik Gorlice 2:0 (1:0)

Gorliczanie ponieśli zasłużoną porażkę w Muszynie a trener zespołu Robert Cionek był zmuszony dokonać kilku zmian w porównaniu do podstawowego składu drużyny.  Brak bramkarza Przemysława Harwata, Krystiana Barana oraz Dawida Serafina był bardzo widoczny w grze naszego zespołu. Cieszy udany powrót do drużyny Wojciecha Chorobika oraz mimo wszystko dobra gra całego zespołu z wyżej notowanym spadkowiczem z III ligi.