PRZECZYTAJ

Mściciele z Gorlic

Na inaugurację rundy finałowej III ligi siatkówki mężczyzn, gorlicki GKPS podejmował najlepszą drużynę II grupy tejże ligi, MKS II Andrychów. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego sprawili nielada niespodziankę, pokonując wyżej notowanych przeciwników 3:1.

GKPS Gorlice - MKS II Andrychów 3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:16)

Przed meczem wiadomym było, że andrychowianie są faworytem tej rozgrywki. W swojej grupie III ligi zanotowali tylko dwie porażki, w ostatnim etapie rozgrywek, kiedy sprawa awansu była już rozstrzygnięta.

Gorliczanie rozpoczęli ten mecz bez żadnego respektu dla faworyzowanego rywala. Świetna zagrywka, dobry blok i skuteczny atak pozwoliły uzyskać im przewagę i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Tylko w drugim secie przyjezdni nie dali gorlickim siatkarzom rozwinąć skrzydeł, którzy ulegli presji, popełniając mnóstwo błędów.

Trzeci i czwarty set to koncertowa gra naszych siatkarzy i pewne zwycięstwo w setach do 21 i 16.

Na tym etapie rozgrywek w tabeli zaliczone są wyniki meczy z poprzedniej rundy z przeciwnikami, którzy awansowali dalej. Dla GKPS-u oznacza to punkty zdobyte na zespołach Dunajca Nowy Sącz i Iskierki Krzyż Tarnów. W tej rundzie gorliccy siatkarze zmierzą się jeszcze z zespołami KKS Hutnik Dobry Wynik Kraków i Kłos Olkusz.