Pogoń za straconymi marzeniami

Podsumowanie ostatniego weekendu w ligach piłki nożnej rozpoczynamy od informacji o najwyższej wygranej piłkarek Glinika Gorlice, jaką odniosły nad zespołem Starówki II z Nowego Sącza. Piłkarze wybrali się do Tuchowa, gdzie grając w osłabionym składzie, zremisowali z tamtejszą Tuchovią.

Starówka II Nowy Sącz - Glinik Gorlice 0:11 (0:7)

bramki: Agata Stachoń 3, Kinga Smołkowicz 3, Joanna Kubisz 2, Magdalena Mika 2, Karolina Hadas 1 bramka.

Wynik nie pozostawia złudzeń. To było jednostronne widowisko, w którym rządziły i dzieliły przyjezdne. Worek z bramkami już w 10 minucie otworzyła Karolina Mika by później średnio co 8 minut sądeczanki wyjmowały piłkę z siatki.

Gorliczankom do rozegrania pozostało jedno, zaległe spotkanie z Piastem Łapanów. Najprawdopodobniej podopiecznym Łukasza Brzeziańskiego przypadnie 7 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej, chyba że drużynie ze Staszkówki Jelnej w ostatnim meczu w tym roku "powinie się noga" i straci punkty u siebie z Puszczą Niepołomice. Po zakończeniu pierwszej rundy nastąpi podział drużyn w tabeli na grupę mistrzowską i spadkową. Gdzie znajdą się gorliczanki? Ostatnie mecze zadecydują.

Tuchovia Tuchów - Glinik Gorlice 2:2 (0:1)

bramki: Ogrodnik 2 - Barwacz, Stanczyk

Mimo, że gorliczanie zagrali na wyjeździe z osłabionym składzie (brak Greli, Majchera i Serafina) to do 80 minuty prowadzili już 2:0. To właśnie wtedy zespół gospodarzy w ciągu 2 minut strzelił dwa gole i doprowadził do remisu. W aspekcie rozkładu sił wynikającego z tabeli ligowej, remis z tym przeciwnikiem to strata ważnych punktów, które mogą liczyć się w ogólnej rozgrywce o utrzymanie się w tej klasie rozrywkowej.

Pierwszy w tym sezonie mecz remisowy. Przed nim, przy brakach wspomnianych wcześniej zawodników, jeden punkt bralibyśmy w ciemno, jednak teraz czujemy olbrzymi niedosyt. To my prowadziliśmy grę będąc zespołem lepszym, jednak w końcowych minutach meczu szczęście i sędzia sprzyjał Tuchowi dyktując karnego, który pozbawił nas cennych punktów. Osobiście uważam, że nie powinno się wyznaczać sędziów z miejscowości, z której jest drużyna walcząca w tej samej klasie rozgrywkowej co drużyny uczestniczące w tym spotkaniu.