Egzaminy na prawo jazdy będą się odbywały w Gorlickiem? To całkiem realny scenariusz!

  • 6.02.2019, 08:32 (aktualizacja 06.02.2019 09:09)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Egzaminy na prawo jazdy będą się odbywały w Gorlickiem? To całkiem realny scenariusz!
Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z marszałkiem Witoldem Kozłowskim, który dał nam zielone światło na podjęcie dalszych działań zmierzających do otwarcia w powiecie filii Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego − powiedziała w rozmowie z nami starosta Maria Gubała.

Pomysł zainicjował wicestarosta Stanisław Kaszyk i jak się okazuje, powstanie w Gorlickiem miejsca egzaminowania osób ubiegających się o prawo jazdy jest całkiem realne. Temat ten był również podejmowany w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Gorlickiego.




Warunkiem powstania filii MORD jest znalezienie budynku z czterema pomieszczeniami i na tyle dużym placem, by mógł pełnić funkcję placu manewrowego, na którym będą przeprowadzane egzaminy.

Pani starosta zdradziła nam, że ma już na oku takie miejsce i będzie dążyła do realizacji tego przedsięwzięcia.

A Wy, co myślicie o takim pomyśle?





Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 18.02.2019, 22:19
A kiedy będą studia Prawnicze w Gorlicach bo i tak co setny jest Prawnikiem więc większego znaczenia już nie ma.
Wice....
Wice.... 18.02.2019, 15:34
Liczba ludności: 109 049 (2016)
xxx
xxx 17.02.2019, 15:56
Za niedługo Urzędy będą w każdej gminie by tylko były stanowiska.
Instruktor
Instruktor 10.02.2019, 12:07
30h po Gorlicach to ja zgłupieje i osiwieje :D A jakie koreczki zrobimy:D Jasło, Bobowa, Biecz, Grybów wszystko przyjdzie do nas
Lachim
Lachim 10.02.2019, 05:55
Rozumiem ze w KGR jest infrastruktura drogowa?! Juz teraz po saczu KGR nie potrafi jezdzic po rondzie. A co bedzie jak nawet sacza nie zobaczy przy egzaminie
Strażak
Strażak 9.02.2019, 16:51
To będzie jedną wielką porażka w Gorlicach brakuje dróg dwupasmowych jak i rond przejazdy kolejowe z pociągiem raz na ruski rok. Każdy kto o leje W Nowym Sączu czy Krośnie będzie przyjeżdżał do nas bo niby gdzie mógł by oblac a do tego nie zapominajmy o kat. C+E gdzie niby ma swobodnie jeździć ten egzamin
Tlenik
Tlenik 8.02.2019, 11:17
Beznadziejny pomysł, nie dość że zablokuje to miasto jeszcze bardziej, to z egzaminów będą wypuszczani pseudokierowcy nie potrafiący się poruszać po większym mieście. Już w tej chwili mnóstwo kierowców nie potrafi ogarnąć nawet tych mini rond w Gorlicach. Ciaptoki zamiast płynnie wjechać na rondo to czekają aż całe będzie puste... litości. Mam nadzieję, że to nie przejdzie!!!!
intern23
intern23 8.02.2019, 08:48
Super pomysł jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem żeby Gorlice były miastem egzaminacyjnym
intern23
intern23 8.02.2019, 08:42
Super pomysł jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem
Daniel
Daniel 8.02.2019, 04:26
Super
Daniel
Daniel 8.02.2019, 04:24
Super pomysł
Janusz Traktorzysta
Janusz Traktorzysta 7.02.2019, 18:22
Pomysł Pryma sort :lol: Niech się coś dzieje w tym mieście :lol:
Mich Siekacz
Mich Siekacz 7.02.2019, 14:27
Bardzo dobry pomysł
Łysy
Łysy 7.02.2019, 11:13
Jak nauczyć się jeździć w mieście gdzie są 2 skrzyżowania ze światłami i 3 małe ronda? :D
Pawel
Pawel 7.02.2019, 07:16
Rozumiem że to jakiś żart. Przeciez to grozi paralizem komunikacyjnym. Gorlice to za małe miasto. Jak tam wjedzie około 50 pojazdów nauki jazdy to będzie jedna wielka masakra. To jest tragiczny pomysł. Pozatym osoba która będzie uczyła się jeździć w gorlicach nie poradzi sobie w żadnym większym mieście.
Greg
Greg 7.02.2019, 06:40
Czysta głupota.Weźcie pod uwagę to że szkoły z Grybowa Jasła a nawet Sącza będą jeździły do Gorlic To jest jakieś 100 pojazdów do nauki jazdy :lol: :lol:
adam1
adam1 7.02.2019, 03:59
Umiejętność jazdy samochodem w XXI wieku to tak jak znajomość czytania i pisania. We współczesnym świecie każdy powinien mieć prawo do swobodnego poruszania się czyli posiadać prawo jazdy. Tak jak dowód osobisty, paszport czy rejestracja samochodu tak samo wszelkie sprawy związane z prawem jazdy (m.in. egzaminy) powinny być załatwiane w Gorlicach.
Łukasz
Łukasz 6.02.2019, 20:45
Porazka pozdawaja w gorlicach a potem pojedzie w wieksze miasto i zielony
Ewa
Ewa 6.02.2019, 20:38
Ja się chciałam zapytać co za dureń ustawia światła na skrzyżowaniu zawodzie Gdy jest największy ruch na skrzyżowanie wjeżdża max 10 pojazdów, kolejki do Ropicy!
Pack
Pack 6.02.2019, 19:09
Bardzo dobry pomysł pieniądze zostaną w Gorlicach a nie wszystkie pieniądze idą do Sącza

Pozostałe