Wnuczek – oszust zatrzymany przez kryminalnych

  • 29.01.2019, 10:28 (aktualizacja 29.01.2019 10:37)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Wnuczek – oszust zatrzymany przez kryminalnych
Sytuacja wydarzyła się kilka dni temu w sąsiednim powiecie, ale i u nas wielokrotnie przerabialiśmy podobny scenariusz wyłudzenia oszczędności od starszych mieszkańców Gorlickiego.

W środę (23 stycznia) po godzinie 14, na telefon stacjonarny 89-letniej tarnowianki zadzwoniła „córka” i poprosiła o pożyczenie pieniędzy, gdyż znalazła bardzo korzystną ofertę lokaty bankowej, ale niestety nie posiada tak dużej gotówki, a już stoi w kolejce. W związku z tym poprosiła staruszkę, aby przekazała pieniądze kobiecie, która zaraz przyjdzie po nie do mieszkania. Niczego nieświadoma seniorka przekazała nieznajomej  40 tys. złotych w walucie polskiej, zagranicznej, jak również cenne kosztowności.
Opisywana wyżej współpraca tarnowskich i krakowskich policjantów doprowadziła do ustalenia sprawców środowego oszustwa. Krótki pościg pozwolił na zatrzymanie pojazdu, którym poruszali się przestępcy. Kierowcą samochodu był 30-letni mieszkaniec Krakowa, a jego pasażerką 29-letnia warszawianka. W samochodzie kryminalni zajmujący się tą sprawą odnaleźli całą skradzioną biżuterię oraz gotówkę.

Kobieta, jak i mężczyzna zostali doprowadzeni to tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Oboje usłyszeli zarzut oszustwa i decyzją sądu zostali zatrzymani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Aby uchronić się przed takimi sytuacjami, apelujemy do wszystkich, a przede wszystkim do najstarszych mieszkańców naszego regionu, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywali nikomu obcemu pieniędzy czy kosztowności. Kreatywność oszustów w wymyślaniu coraz to nowych historii nie zna granic. Wszystko to w jednym celu – po to, aby wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomocy drugiej, bliskiej osobie.

Źródło info: KMP w Tarnowie

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

H
H 30.01.2019, 16:26
:-)

Pozostałe