Biecki dzielnicowy spełnił marzenie niedosłyszącego chłopca [ZDJĘCIA]

  • 29.01.2019, 08:29 (aktualizacja 29.01.2019 08:45)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz
Podziel się:
Oceń:
Biecki dzielnicowy spełnił marzenie niedosłyszącego chłopca [ZDJĘCIA]
W zeszłym tygodniu w gorlickiej komendzie doszło do niecodziennego spotkania. Dzielnicowy z Rożnowic spełnił marzenie 6-latka, który od zawsze chciał przyjrzeć się z bliska policyjnej służbie. Udało się! Dawid odwiedził policjantów w miejscu ich pracy.

Dawid z Rożnowic od dawna fascynuje się pracą policjantów. Kiedy w jego przedszkolu ogłoszono akcję „Spełniamy 100 codziennych marzeń na niecodzienną okazję 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości”, chłopiec natychmiast się do niej zgłosił.
6-latek opowiedział nauczycielom, że marzy o spotkaniu z policjantem i zwiedzeniu komendy. Informacja ta dotarła do dzielnicowego – sierż. sztab. Krzysztofa Gucwy, który postanowił spełnić marzenie przedszkolaka.

Dawid do komendy przyjechał wraz ze starszym bratem Pawłem oraz opiekunem. W oprowadzeniu chłopców po budynku pomagał dzielnicowy z Gorlic – sierż. sztab. Grzegorz Szymański. „Mały policjant” z zaciekawieniem słuchał o pracy funkcjonariuszy, obejrzał policyjne wyposażenie i chętnie przymierzał umundurowanie. Zadawał też wiele pytań dotyczących codziennej służby i przyglądał się pracy policjantów.

Największe wrażenie na 6-latku zrobił radiowóz i możliwość wypróbowania sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Szczęśliwy Dawid serdecznie podziękował za upominki i niespodziankę, jaką przygotował mu dzielnicowy – sierż. sztab. Krzysztof Gucwa. Z pewnością takie spotkanie na długo pozostanie w jego pamięci.

Brawo policjanci!

Źródło info i foto: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zagumnie
Zagumnie 30.01.2019, 08:31
Brawo panie Krzysztofie
diXI
diXI 30.01.2019, 07:22
Brawo! :-) :-) :-)
Jacek
Jacek 29.01.2019, 14:09
,, Od dawna marzyl"-szesciolatek, fajne :-)
MO
MO 29.01.2019, 13:40
Wszystko wskazuje na to że on będzie policjantem z POwołania.

Pozostałe