Studia blisko domu.

  • 25.01.2019, 10:58 (aktualizacja 29.01.2019 07:51)
Podziel się:
Oceń:
Studia blisko domu.
Wiele osób, szczególnie młodych, planuje rozpocząć studia w wielkim mieście. Mogłoby się wydawać, że w takich metropoliach łatwiej jest znaleźć pracę czy mieszkanie a bogate życie kulturalno-rozrywkowe stanowi dodatkowy czynnik, w wielu przypadkach decydujący, o wyborze danej uczelni na swoje Alma Mater. Ale czy jest sens płacić ogromne w skali roku pieniądze za mieszkanie lub akademik, przejazdy czy samo „życie” aby poczuć się studentem?

Zwykła codzienność pisze różne scenariusze i niektórzy woleliby pójść na studia bliżej swojego miejsca zamieszkania. To często zapracowani, młodzi rodzice lub ci nieco starsi, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli do tej pory zdobyć wykształcenia wyższego. To także często osoby z niepełnosprawnością ruchową. Nowy Sącz nie jest wprawdzie wielkim miastem ale posiada swój własny ośrodek akademicki.
I tak pośród kilku propozycji można znaleźć m.in. Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University, która status uczelni wyższej uzyskała ponad 27 lat temu, co czyni ją jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce.
Oferta studiów oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University daje wiele możliwości, można wręcz powiedzieć, że jest „szyta na miarę” dla praktycznie każdego.
 

  • WSB-NLU jest na tyle blisko, że bez zbyt męczących dojazdów można tu studiować stacjonarnie.
  • WSB-NLU to również studia niestacjonarne wspomagane nowoczesnym systemem Cloud Academy (CloudA). Wykłady i ćwiczenia odbywają się średnio 2 razy w miesiącu na terenie uczelni w Nowym Sączu. Przy czym, wykłady są dodatkowo transmitowane i archiwizowane za pośrednictwem innowacyjnej platformy kształcenia zdalnego będącej częścią systemu CloudA.
  • WSB-NLU to też niezwykłe studia niestacjonarne - interaktywne przez Internet. Wykłady oraz ćwiczenia odbywają się średnio 2 razy w miesiącu. Przy czym, wykłady odbywają się na terenie uczelni w Nowym Sączu ale są również dodatkowo transmitowane i archiwizowane przy pomocy systemu CloudA. Każdy, kto nie zdoła osobiście być na uczelni, może w pełni interaktywnie uczestniczyć w zajęciach za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego, a ten kto przegapi jakieś zajęcia może obejrzeć je później, w trybie offline. Ćwiczenia tutaj odbywają się w formie zdalnej, również z wykorzystaniem systemu CloudA. 

WSB-NLU proponuje jedne z najbardziej popularnych kierunków (informatykę, zarządzanie, psychologię) oraz bogatą ofertę studiów podyplomowych i kursów dokształcających.
Niezależnie od wybranej formy studiów, każdy absolwent WSB-NLU otrzymuje dyplom ukończenia studiów akredytowany przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Swoje doświadczenia ze studiowania w WSB-NLU tak opisuje Krzysztof - jeden z absolwentów Zarządzania, któremu interaktywne studia umożliwiły pogodzenie studiów z opieką nad swoją roczną córką Hanią: „Jestem z natury sceptyczny, jeżeli chodzi o takie „nowinki” edukacyjne, tym bardziej że na wcześniejszych etapach edukacji zetknąłem się kilkukrotnie z różnym formami kształcenia na odległość, które skutecznie zniechęciły mnie do tej idei. Dlatego również do CloudA podszedłem z dużą rezerwą. I muszę szczerze przyznać, że moje obawy okazały się na szczęście bezpodstawne. CloudA to coś zupełnie nowego – robiłem ćwiczenia z rachunkowości wspólnie z innymi osobami z grupy, nie tracąc czasu na dojazd lecz siedząc w domu z córką na kolanach. Bajer. Po jakimś czasie nawet moja żona przyłączyła się do śledzenia zajęć, zatem studiowaliśmy w zasadzie rodzinnie. Do tego nie musiałem przesyłać papierowo praktycznie żadnych dokumentów, system robił za mnie dosłownie wszystko.”

Mało kto wie, że WSB-NLU współpracuje z kilkoma, liczącymi się na rynku, firmami. Daje to możliwość studentom odbywania atrakcyjnych praktyk i stażów, a uczestnikom warsztatów poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Firma Microsoft Polska jest partnerem WSB-NLU przy realizacji studiów podyplomowych z zakresu Programowania Aplikacji Biznesowych, natomiast firma iFun4all przy studiach z Informatyki na kierunku Game Developer. WSB-NLU jest również członkiem Oracle Academy.

Najlepsi studenci na kierunku Psychologia mogą ubiegać się o praktyki w Instytucie Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej WSB-NLU, co daje im możliwość poznania, już w trakcie studiów, realiów codziennej pracy psychologa. Studenci mają możliwość obserwowania prac diagnostycznych i za pomocą case study współtworzenia rozwiązań problemów osób, które zgłaszają się do poradni, co daje im realną praktykę
i bogate doświadczenia.

Wybór uczelni to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Przed podjęciem tego wyboru warto porównać wiele ofert. Jedną z najważniejszych przesłanek mówiących o tym, że dana uczelnia jest godna polecenia, to świadomość otaczającego rynku oraz synergia nauki
z praktyką.

Materiał nadesłany przez WSB-NLU.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe