Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Fototapety dla dzieci - Zamówienie pełne szczęścia

  • 25.02.2019, 09:11 (aktualizacja 26.02.2019 16:07)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Fototapety dla dzieci - Zamówienie pełne szczęścia
Pokój dziecięcy to nie tylko niezbędne meble, sprzęt i zabawki. Bardzo ważna jest dekoracja, która może spełniać rozmaite dodatkowe funkcje. Może uczyć, bawić, wychowywać, budzić poczucie smaku, wrażliwość. Taką dekoracją może być fototapeta.

Dekoracja i wykończenie pokoju dziecięcego może sprawiać rodzicom wiele problemów. Wiąże się z koniecznością wyboru dekoracji, które spełnią wymagania dzieci, a jednocześnie będą miały dobry wpływ na ich codzienne funkcjonowanie. Fototapety dla dzieci powinny być produktami, które wzbudzają pozytywne emocje, uśmiech, a także widać na nich żywe kolory. Jak dobrać wzór fototapety dla dzieci, aby jak najdłużej cieszyć się estetyczną i funkcjonalną dekoracją?

Fototapety dla dzieci - Zamówienie pełne szczęścia na wyciągnięcie ręki

Nie ma uniwersalnego wzoru, który sprawdzi się niezależnie od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko. Warto zwrócić uwagę na indywidualne zainteresowania, hobby, płeć, a także inne preferencje naszego malucha. Każde dziecko różni się od swoich rówieśników, a teoria mówiąca o tym, że dobór perfekcyjnej dekoracji w takiej sytuacji może być wyjątkowo trudny, jest zadziwiająco prawdziwa (zobacz więcej - https://fototapety.art/).

Fototapety dla chłopców - Mali chłopcy to często fani motoryzacji, składania modeli samolotów lub transformersów. Jeżeli tylko zobaczą nową bajkę ze zmieniającymi się w modele samochodów potworami bardzo trudno odciągnąć ich od telewizora. Czemu nie przypomnieć sobie o tym podczas składania zamówienia? Często idealną dekoracją do pokoju dla chłopca będzie fototapeta, na której zobaczyć można ulubionego transformersa, żółwia ninja lub innego bajkowego bohatera. Szczególnie warto pomyśleć, aby przy wyborze wzoru pamiętać o pozytywnych, żywych kolorach. Odcienie czerwieni, zieleni lub błękitu sprawdzą się z prawie każdą ścianą czyniąc pokój jeszcze bardziej niezwykłym.

 

Fototapety dla dziewczynek - Bardzo rzadko można liczyć na scenariusz, że dziewczynkom spodobają się te same wzory, co chłopcom. Zazwyczaj dekoracje w pokojach dzieci różnych płci to nie tylko inne zabawki, lecz różniąca się paleta barw na ścianie i innych elementach. Nawet łóżeczka i wzór pościeli jest nieco inny u chłopców i dziewczynek. Wybór wzoru fototapety na ścianę rządzi się tymi samymi zasadami. Dziewczynki zdecydowanie bardziej polubią dekorację nawiązującą do Królewny Śnieżki, domu dla lalek lub ich ulubionego zwierzaka. Coraz bardziej popularnym trendem stają się także wzory ukazujące zdjęcie ulubionego artysty lub idola.

Dekoracje do pokoju dziecięcego w postaci fototapety to nie tylko dobór odpowiedniego wzoru. Sam wybór powinien być uwarunkowany odpowiednią kolorystyką. Znacznie bardziej satysfakcjonujące długoterminowo będą wzory z żywymi kolorami. Dzięki temu nasze pociechy spędzając czas w pokoju odnotują wzrost energii i chęci do działania. Gdy natomiast nadejdzie pora snu, zgaśnie światło, a fototapeta ukryje się za owijającym pokój mrokiem. Obraz to wbrew pozorom trudniejsza dekoracja w pokoju dziecięcy. Jest mniejszy, zmnacznie mniej angażuje dziecko, dlatego w pokojach dzieciecych jest rzadziej stosowany. Może być jedynie spokojnym uzupełnieniem wystroju wnętrza, ale jego zasadzniczym przeznaczeniem nie jest pokój dziecka, tylko salon (zobacz - https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/)

Pamiętajmy także, że wybór odpowiedniej dekoracji będzie większą frajdą dla wszystkich, gdy zaangażujemy naszą pociechę. Zaproponujmy naszemu chłopcu lub dziewczynce co najmniej kilka wzorów pozwalając na podjęcie decyzji. Chociażby za pomocą wskazania palcem chcianego rodzaju dekoracji. Zorganizowanie podobnego procesu zwiększa szanse na długotrwałą satysfakcję z produktu.

Tomasz Stasiowski

Pozostałe