Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Biesna. Zderzenie autobusu i samochodu osobowego. Do rannej kobiety zadysponowano LPR. AKTUALIZACJA

  • 12.03.2019, 15:13 (aktualizacja 13.03.2019 11:28)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Zderzenie osobówki z autobusem w Biesnej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (12 marca) kilka minut po godzinie 15 doszło do poważnego zdarzenia drogowego w miejscowości Biesna.

W odległości około 200 metrów od granicy Biesnej i Łużnej w kierunku Siedlisk, doszło do zderzenia pojazdu osobowego i autobusu. Siła uderzenia była ogromna, osobówka została wyrzucona z jedni i uderzyła w przydrożny rów. Przód pojazdu został całkowicie zmiażdżony. Autobus również zjechał z jezdni wpadł do rowu, zatrzymując się około 10 metrów od niej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej.

Strażacy wyciągali zakleszczoną kobietę z samochodu osobowego, zdecydowano również, że będzie potrzebna pomoc helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po kilkunastu minutach udało się wydobyć ranną kobietę z pojazdu, przetransportowano ją do karetki a stamtąd do helikoptera LPR. Śmigłowiec zabrał ją do krakowskiego szpitala. Jej stan zdrowia w tym momencie nie jest znany.

W autobusie podróżowało kilka osób, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Na tę chwilę nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków, trzy załogi pogotowia ratunkowego i policja.

Droga wojewódzka 977 w m. Biesna, jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA (info z KPP w Gorlicach)

Policjanci na razie badają wszystkie okoliczności wczorajszego wypadku, nie jest jeszcze znana jego bezpośrednia przyczyna.

Na tę chwilę nie wiadomo, z jakiego powodu kierująca suzuki zjechała na przeciwległy pas, doprowadzając do zderzenia czołowo-bocznego z autobusem. Samochody zostały zabezpieczone do oględzin, jednak najwięcej informacji o zdarzeniu moglibyśmy otrzymać od poszkodowanej. Na to będziemy musieli jednak poczekać, gdyż jej stan jest poważny – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Zarówno kierująca suzuki, jak i kierowca autobusu byli trzeźwi. Trzy osoby podróżujące autobusem zostały hospitalizowane w gorlickim szpitalu, ale ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W materiale video informacja udzielona przez Oficera Prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, mł. bryg. Dariusza Surmacza.


Materiał video, poniżej zdjęcia.

Otwórz player w przeglądarce - KLIKNIJ LINKMiejsce zdarzenia.

Otwórz mapę w przeglądarce - KLIKNIJ LINK

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (25)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MrRed
MrRed 13.03.2019, 08:10
jechałem po 20 - wszystko nadal stało. potworność! współczuję bardzo serdecznie wszystkim poszkodowanym i mam nadzieję, że poza stratami w sprzęcie wszyscy przeżyją i będą się mieli dobrze.
Staszek
Staszek 12.03.2019, 16:31
Współczuję, wygląda jakby jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas.

PS. Ależ tu się nieprzyjemnie przegląda galerie. Popracujcie nad tym.

Pozostałe