Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Od jutra ruch pociągów na odcinku Stróże – Gorlice Zagórzany zostaje całkowicie wstrzymany

  • 13.03.2019, 10:43 (aktualizacja 13.03.2019 11:07)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Od jutra ruch pociągów na odcinku Stróże – Gorlice Zagórzany zostaje całkowicie wstrzymany Foto: malopolskiekoleje.pl
Wszystko przez rozpoczęcie planowanej od dawna kompleksowej modernizacji torowiska na linii Kraków – Jasło – Kraków właśnie na odcinku Stróże – Gorlice Zagórzany.

Weekendowe połączenie kolejowe relacji Kraków – Jasło – Kraków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, niestety w najbliższym czasie podróżni, którzy z niego korzystają, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem od jutra (14 marca) do 21 czerwca ruch pociągów zostaje wstrzymany na wspomnianym odcinku (Stróże – Gorlice Zagórzany).

Utrudnienia są związane z realizowaną przez spółkę PKP PLK S.A. inwestycją „Prace na linii kolejowej nr 108 mające na celu utrzymanie przejezdności wraz z przywróceniem parametrów eksploatacyjnych”.

Na szczęście na wyłączonym odcinku zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza w postaci linii autobusowej zapewniającej w niedzielę dojazd do Jasła.

Dodatkowo celem zapewnienia skomunikowania dla podróżnych z Gorlic w kierunku Rzeszowa, w miejsce pociągu relacji Nowy Sącz – Jasło uruchomiony zostanie autobus zapewniający w niedziele dojazd do Jasła i możliwość przesiadki na pociąg do Rzeszowa.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło info: Koleje Małopolskie sp. z o.o.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 14.03.2019, 17:30
A Zagórzany- Gorlice??
tralala
tralala 13.03.2019, 20:41
Koleje Małopolskie wnioskowały o przesunięcie remontu na wakacje, kiedy ten pociąg nie jeździ. Nie dało się. A szkoda. Życzę powodzenia w podróżowaniu autobusem zastępczym np. po majówce. Przecież wtedy jechał podwójny skład, bo w jednym miejsc brakowało już w Zagórzanach. Szkoda, że pasażer jest na końcu. Pozostaje mieć nadzieję, że remont skończy się planowo i da dobre efekty, czyli krótszy czas jazdy.
On
On 13.03.2019, 18:15
Będzie PKS Jasło ale by coś dać to należy prywatnemu odebrać.
kuki
kuki 13.03.2019, 11:56
ale za to będą PKSy rząd obiecał
www
www 13.03.2019, 22:24
żąd obiecał moim zdaniem "puste autobusy " wspaniały biznes klientów brak a kasa leci

Pozostałe