Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Znamy ostateczną listę szkół, które są gotowe do strajku

  • 26.03.2019, 09:34 (aktualizacja 29.03.2019 03:26)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Znamy ostateczną listę szkół, które są gotowe do strajku
Dzisiaj (26 marca) Związek Nauczycielstwa Polskiego ma już pełne dane dotyczące szkół, które zadeklarowały gotowość do strajku.

miasto Gorlice

Miejski Zespół Szkół nr 1
Miejski Zespół Szkół nr 3
Miejski Zespół Szkół nr 4
Miejski Zespół Szkół nr 5
Miejski Zespół Szkół nr 6
I Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Zawodowych
Zespół Szkół Technicznych
Zespół Szkół Ekonomicznych
Zespół Szkół nr 1
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego

gmina Gorlice
Szkoła Podstawowa w Bystrej
Szkoła Podstawowa w Dominikowicach
Szkoła Podstawowa w Klęczanach
Szkoła Podstawowa w Kobylance
Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej
Szkoła Podstawowa w Stróżówce
Szkoła Podstawowa w Zagórzanach
Szkoła Podstawowa w Szymbarku
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwiatonowicach
Samorządowe Przedszkole w Dominikowicach
Samorządowe Przedszkole w Zagórzanach
Samorządowe Przedszkole w Szymbarku
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance

gmina Ropa
Szkoła Podstawowa nr 2
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu

gmina Uście Gorlickie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gładyszowie
Szkoła Podstawowa w Śnietnicy
Zespół Szkół w Brunarach
Zespół Szkół w Uściu Gorlickim

gmina Moszczenica
Zespół Szkół w Moszczenicy

gmina Bobowa
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach
Szkoła Podstawowa w Brzanie
Szkoła Podstawowa w Siedliskach
Szkoła Podstawowa w Stróżnej
Szkoła Podstawowa w Bobowej
Przedszkole Samorządowe w Bobowej
Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

gmina Łużna
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łużnej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mszance
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Łużańskiej
Szkoła Podstawowa w Szalowej
Szkoła Podstawowa w Biesnej
Szkoła Podstawowa w Bieśniku

gmina Sękowa
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sękowej
Szkoła Podstawowa w Siarach

gmina Biecz
Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieczu
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Racławicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korczynie
Szkoła Podstawowa w Grudnej Kępskiej
Liceum Ogólnokształcące w Bieczu
Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu
Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu

gmina Lipinki
Szkoła Podstawowa w Krygu

Lista szkół powstała na podstawie protokołów referendum strajkowego, którymi dysponują przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w poszczególnych gminach.

Barbara Ćmiech

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jann
jann 24.04.2019, 08:33
ludzie narzekacie ze nauczyciele strajkuja ze chca kasy a nikomu nie przeszkadza ze katecheta ktory pracuje jeszcze mniej godzin i zarabia 4900brutto
XxX
XxX 23.04.2019, 22:08
Nauczyciele opamietajcie sie! Rzucacie tak samo hejtami w rodzicow uczniow rzad a przeciez kazdy moze powiedziec co mysli. Tylko wy uwazacie ze jestescie w tym lepsi?? Kpina jest to czego wymagacie i oczekujecie od otoczenia. Tacy dumni jestescie ze czesto nawet sprzataczce pracujacej w szkole zwylkego dzien dobry nie wydusicie a na rodzicow fukacie ze dzieci wam sie nie uklonia. Apelujcie aby mogli rodzice nauczac wlasne dzieci w domu. Wszystkim wyszloby to na dobre.
Gosc
Gosc 23.04.2019, 21:54
Droga Kasiu z komentarzu nizej. Hejt byl jest i bedzie. Sama tez probujesz obrazac. Otoz nikt nie prosil o 500+ program byl przeznaczony glownie dla rodzin wielodzietnych by czesciowo wyrownac poziom finansowy z bogatszymi (w tym nauczycielami) a wtedy strajk i pretensje bo Ci bogatsi tez chcieli na pierwsze. Wyzsze emerytury? Przeszkadzaja Ci? Obys nigdy nie zostala schorowana starsza pania ktora mieszka sama a zycie kosztuje. Gaz prad opal woda leki jedzenie a ze sluzba zdrowia zaniedbana to prywatnie do specjalisty lub dodatkowe badania. A moze emerytury dla matek ci nie pasuja? Znam matki ktore maja 4 czy 5 dzieci i zawodowo pracuja ale lat pracy nie osiagna wiec sie im nalezy!! Porownujecie PIS do PO. obiektywnie patrzac to obecny rzad wyszedl do tych co tego potrzebowali. Nic dziwnego ze nauczyciele woleli PO. Cieple posadki i wiekszy wiek emerytalny osiagaliby bez wysilku. Nasz narod jest chorobliwie zazdrosny i chciwy. Dali jednym to drudzy foch i do strajku " my tez chcemy" albo " nam tez sie nalezy". Nie kazdy strajk i demonstracja jest dobra nie kazdy ich cel jest szczytny. Wiecej przynasza zlego niz dobrego bo ci co strajkuja czesciej uwazaja sie za lepszych od innych i chca wiecej i wiecej. Tracac na innych cennych wartosciach moralnych
Lalla
Lalla 23.04.2019, 19:36
Niech dostana podwyzke ale warunek zakaz dodatkowej pracy kasy fiskalne przy udzielaniu korypetycji i solidny nadzor przez urzad skarbowy
D
D 9.04.2019, 11:36
Nauczycielom zawsze mało. W Bobowej strajkują
Jeszcze im mało a gdyby uczniowie chcieli strajkować to by zabronili grozili…
Jeszcze im mało a gdyby uczniowie chcieli strajkować to by zabronili grozili uwagami naganami i wszystkim oni chcą żądzić i uważają że robią dobrze dla dzieci 31.03.2019, 17:54
Moja opinia
Mariusz
Mariusz 29.03.2019, 10:32
Stajkuja, a nikt im nie kazał wybierać takiego zawodu. Chyba liczyli sie z tym ile beda zarabiac. Przewraca sie nauczycielom w d***. Wiele nie robia, a chca podwyżek..chore
Tomek
Tomek 28.03.2019, 01:11
Tak czytam te komentarze i smutno mi się robi. Ile w niektórych z nich jadu, zawiści, wręcz nienawiści jednych ludzi do innych. To co się udało władzy po mistrzowsku, to szczuć i dzielić społeczeństwo. Piękna idea solidarności społecznej brzmi w dzisiejszych czasach jak ponury żart. Nie dziwię się mojej córce, która wyjechała za granicę i nie chce wracać do tej wspaniałej, katolickiej i przepełnionej miłością i empatią naszej narodowej wspólnoty.
Kasia
Kasia 28.03.2019, 00:03
Wszyscy zwracają uwagę na nauczycieli, a ja pragnę zauważyć że walczą oni nie tylko o siebie ale i o podwyzki dla pracownikow niepedagogicznych. Dlaczego i ich nie hejtujecie. A może poobrażajmy też rodziny wielodzietne, ktore biorą 500+ na każde dziecko. Nie, skupmy sie na emerytach- to oni w koncu mają miec podwyżkę. A z resztą poobrażajmy wszystkich, którzy mają odwagę walczyc o lepsze życie. Jak oni śmieli..
złotówa
złotówa 27.03.2019, 22:09
Zgodnie z przepisami za czas strajku nie nalezy się pełna stawka godzinowa. Zobaczymy na ile straczy determinacji.
Gorlice
Gorlice 27.03.2019, 20:28
Wystarczy jeden Mruk i zdaje się że mogą każdego zaszantażować.
laki
laki 27.03.2019, 15:49
Czyli technikum - Bystra i Hańczowa nie strajkują !
~~~~ja
~~~~ja 27.03.2019, 14:41
Nauczyciele to terroryści którzy traktują uczniów jak zakładników, bo jak inaczej nazwać groźbę niepromowania ich do następnych klas? Po tych słowach ZNP powinien zostać rozwiązany a nauczyciele jeżeli mają choć trochę honoru powinni zrezygnować z protestu.
Rodzic
Rodzic 27.03.2019, 13:51
Gdy na wakacjach czy feriach prowadzą kolonie. To oprócz tego że mają pensje biora za to dodatkowe pieniądze podobnie jak za większość projektów. Podwyzke to bym dał panią w sekretariacie i pracownikom administracji
Mati
Mati 27.03.2019, 18:55
Oj, kiepsko się uczyłeś rodzicu.... Pozostaje tylko nadzieja, że jesteś choć trochę lepszym rodzicem...
jola
jola 27.03.2019, 15:24
błędy ort.
ola
ola 27.03.2019, 14:02
Ja bym dała wszystkim pracownikom oświaty.
dyr
dyr 27.03.2019, 16:38
Zwolnienie dyscyplinarne i zakaz wykonywania zawodu dożywotnio
Kali
Kali 27.03.2019, 18:56
Mówisz o sobie??? Oczywiście w 100% się zgadzam.
naD
naD 27.03.2019, 13:23
Myślę i żywię nadzieję, że strajk odbędzie się w wakacje.
Gobi
Gobi 27.03.2019, 18:57
A to dobry żarcik...:-)
Niepotrzebna
Niepotrzebna 27.03.2019, 13:21
Jestem nauczycielką. Jestem traktowana jak społeczny odpadek czyli śmieć. Też nikomu nie polecam tego zawodu.
naukowiec
naukowiec 28.03.2019, 08:15
to w czym ma pani problem żeby przyjąć się do Biedronki na kasę . Potrzebują w Gorlicach
Gabi
Gabi 27.03.2019, 18:58
Ci, co tak zazdroszczą tego zawodu niech jak najszybciej robią studia i to na kilku kierunkach i do roboty....
Polska Sercem Wyimaginowanej Wspólnoty
Polska Sercem Wyimaginowanej Wspólnoty 27.03.2019, 12:48
Nauczyciele walczą o podwyżki a MEN przyznało sobie nagrody pieniężne za 2018 rok.
IM SIĘ TE PIENIĄDZE NALEŻAŁY
Piwonia
Piwonia 27.03.2019, 12:10
Kochani Rodzice. Teraz przeczytajcie swoje komentarze i zobaczcie, jaki mamy miód z Wami i waszymi dziećmi.
Krecik
Krecik 27.03.2019, 18:59
Sam miód. Nic dodać , nic ująć. Zwłaszcza jeśli dotyczy to rodziców.
p_k
Ariel 27.03.2019, 14:28
Trafna puenta, ale raczej nie licz na zrozumienie;) Cóż, społeczeństwo mamy jakie mamy. Deprecjacja zawodu postępuje wprost proporcjonalnie do zmian zachodzących w kraju, gdzie to... "uny, panie som winne, a nom sie nalezy":D

Oczywiście, mówiąc poważnie, symptomy tej deprecjacji były widoczne wcześniej a przyczyny też są złożone. Dużo trzeba by pisać, a ja akurat mam na ogniu gulasz w cygańskim kociołku;)
Ojciec
Ojciec 27.03.2019, 11:02
Mam dwójkę dzieci w szkole. Moja ocena wygląda tak. 60% uczących nauczycieli jest ok, pozostałe 40% nie powinno być w zawodzie. Ale niestety ze względu na niskie zarobki i żaden prestiż zawodu ludzie kreatywni i ambitni omijają ten zawód szerokim łukiem.
pay
pay 27.03.2019, 13:58
Ciekawe jak oceniasz siebie jako ojca ? Pochwal się !,
Były nauczyciel
Były nauczyciel 27.03.2019, 10:13
Czytam hejterskie wpisy. Szkoda,że administrator nie reaguje. A do rzeczy cieszę się, że 8 lat temu zrezygnowałem z pracy w szkole. Na własnej skórze przekonałem się, że to ciężka praca bardzo wyczerpująca psychicznie. Rozwydrzone i niedopilnowane przez rodziców dzieci, roszczeniowi rodzice, ciągle poniżanie przez media i polityków. Wszystkie grupy zawodowe są OK tylko nauczyciele nie. Współczuję nauczycielom. Na szczęście nim już nie jestem!!! Nikomu tego zawodu nie proponuję. Chyba,że ktoś chce być misjonarzem.
Bart
Bart 27.03.2019, 19:00
Tylko, że misjonarze czerpią ze szkoły zyski. Jak to się ma do misji?

Pozostałe