Fotograficzny sukces Emilii Szurek z MDK

  • 11.04.2019, 08:46
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Fotograficzny sukces Emilii Szurek z MDK
W sobotę (6 kwietnia) we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród laureatom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Decydujący moment”, którego organizatorem jest Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Emilia Szurek z Młodzieżowego Domu Kultury zajęła I miejsce.

Komisja w składzie: dr hab. Piotr Komorowski – profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Bartosz Ślusarski – wicedyrektor w Zespole CEKDiM oraz Dorota Sitnik – fotograf, instruktor w Zespole CEKDiM po wnikliwej analizie prac postanowiła przyznać nagrody ośmiu uczestnikom.

I miejsce w kategorii wiekowej 12-14 lat otrzymała Emilia Szurek za fotografię zatytułowaną „Bańki”.

Ideą konkursu było wykonanie zdjęć ukazujących rzeczywistość w jej wyjątkowym, kulminacyjnym momencie, a organizowana we Wrocławiu impreza jest obecnie najważniejszym i jednocześnie najbardziej wymagającym wydarzeniem nawiązującym do zagadnienia „Decydującego momentu” adresowanym do młodzieży.

Sukces, jakim jest I miejsce Emilii nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy. Autorka zdjęcia od kilku lat rozwija uzdolnienia w dziedzinie sztuk wizualnych poprzez udział w zajęciach z zakresu fotografii prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Jej prace nawiązujące do kompozycji geometrycznej i wiele wykonanych wcześniej projektów znalazło odzwierciedlenie w umiejętności uchwycenia kadru, którego wyjątkowość została zauważona i nagrodzona – podkreśla Wojciech Haberek, instruktor MDK w Gorlicach.

Oprócz fotografii autorstwa Emilii Szurek także praca „Wśród gołębi” Wiktorii Wojtaszek została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej, która czynna będzie we Wrocławiu do 31 maja.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 

Źródło info i foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 12.04.2019, 08:33
Gratulacje dla młodej fotografki i dla MDK, sama mam tam córkę na zajeciach i wiem jaka super wykonują robotę
Aga
Aga 11.04.2019, 17:51
Ciekawe zdjęcia :) Gratuluję sukcesów! :)

Pozostałe