Zalew Klimkówka zalewa fala. Odpadów.

  • 12.04.2019, 16:25
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Zalew Klimkówka zalewa fala. Odpadów.
Dwa tygodnie. Tyle czasu ma właściciel gruntu na usunięcie sterty ubrań z ciucholandu z terenu swojej działki.

O problemie składowiska, tym razem asortymentu sklepów z odzieżą używaną, informowaliśmy już 2 kwietnia tego roku (LINK)

 

Na składowisko ubrań, butów i zabawek, które ma około 36m3 natknął się na początku kwietnia przypadkowo fotograf, który szukał interesującego tła do sesji zdjęciowej... I je znalazł, choć nie takiej scenerii się spodziewał. Zdjęcia tego składowiska opublikował na fanpage zalewu Klimkówka, po to, by jak sam przyznaje problem nagłośnić.

Władze gminy, problem znają i jak wyjaśnia wójt gminy Ropa Karol Górski:

Teren zalewu Klimkówka przyciąga wielu turystów i słynie z pięknych widoków, dlatego wystosowało pismo do właściciela gruntu wzywające do usunięcia tych odpadów - wyjaśnia.

Właściciel ma nie tylko usunąć zalegające tam odpady, ale również zabezpieczyć teren przed kolejnymi dostawami niesprzedanego asortymentu sklepów z odzieżą z drugiej ręki. Jeżeli jednak właściciel działki, na której się znajdują, ich nie usunie, to gmina będzie musiała uprzątnąć śmieci na własny koszt, a później w drodze windykacji próbować odzyskać pieniądze od właściciela gruntu.

Okoliczni mieszkańcy samochody dostawcze wyrzucające „coś” w pobliskich chaszczach, zauważyli już w okresie świąt Bożego Narodzenia i jak sami mówią: wcześniej wszystko leżało w wielkich worach później, ktoś je po otwierał i rozrzucił. Teraz po prostu się boimy, że składowisko spleśniałych ubrań może przyciągnąć szkodniki.

Jak przyznaje wójt Karol Górski:

Właściciel działki o składowisku na swoim terenie poinformował już policję i zaprzecza, jakoby odpady należały do niego.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace związane z budową ścieżek pieszo rowerowych wokół zalewu na Klimkówce. Trasa ma kosztować około cztery miliony złotych, z czego znaczna część, bo około trzech milionów to zewnętrzna, unijna dotacja. Szkoda więc by było, żeby teren zalewu, zamiast kusić pięknymi widokami i spokojem odstrasza, stertą spleśniałych ubrań.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Boka
Boka 14.04.2019, 17:17
A jak właściciel jest chory to co?
andrzej
andrzej 13.04.2019, 10:27
Co ten Pan ma nie tak poukładane, zamiast usunąć śmieci i zadbać o swój teren i wizerunek swój i okolicy, to zaprzecza i z tupetem jeszcze idzie na policj.
Takakasa
Takakasa 13.04.2019, 07:12
TO SĄ WASZE śmieci pochodzące z pseudo zbiórek, niby na cele charytatywne. Mafia lumpeksowa co jakiś czas rozwiesza po wsiach karteczki o terminach zbiórek, Państwo sprzątanie szafy i pozbywacie się spleśniałej odzieży. Później to wszystko trafia do sortowni, część do sprzedaży, na czym robi się dobra kasa a reszta do Klimkówki.
Miro
Miro 12.04.2019, 20:42
W lipinkach na tkzw wzgorzu miłosci(Ci co sa z okolic wiedza o co chodzi) też ktoś zrobił wysypisko smieci byla policja tylko nikt nic z tym nie robi
nabożny
nabożny 12.04.2019, 17:28
Pytanie: co turysta robił na prywatnej posesji! po drugie dlaczego właściciel ma usunąć śmieci które ktoś bez jego zgody wrzucił na działkę! sprawa w sądzie od fotografa i tak po kolei!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2019, 16:57
Wystarczy przez Rope, Klimkówkę i Łosie się przespacerować...w rowach pełno śmieci. Ja wiem, że ludzie śmiecą wszedzie ale władze gminy mogłyby się raz na rok postarać i sprzątnąć ten bajzel. Ścieżka będzie za 4 miliony a wkoło niej jezioro śmieci.
Marian
Marian 12.04.2019, 16:57
Gorlice to zagłębie lumpeksów, to nie jest normalne. Jestem pewien, że to właściciel, któregoś z nich za to odpowiada i powinien zapłacić. A gmina? bardzo wygonie obciążyć właściciela gruntu. Powinno być śledztwo a winni ukarani.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2019, 20:36
Śledztwo to sprawa Policji. A za porządek na gruncie prywatnym odpowiada właściciel. Oczywiście właściciel może wskazać właściciela odpadów ale jeśli nie potrafi tego zrobić to on odpowiada za porządek. Proponuję poczytać przepisy zamiast pisać co ślina na język przyniesie.
nabożny
nabożny 13.04.2019, 05:50
no to bede ci s,,,ł na działce a a ty bedziesz to sprzątał co dzień i jeszcze będziesz za to płacił mi, Zgoda????

Pozostałe