×
Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP
Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP
Andrzej GUT-MOSTOWY - Kandydat na Posła RP

Poseł Elżbieta Zielińska kandydatem to Parlamentu Europejskiego

  • 15.04.2019, 13:09 (aktualizacja 15.04.2019, 13:29)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Poseł Elżbieta Zielińska kandydatem to Parlamentu Europejskiego
Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 poseł Tomasz Rzymkowski, podczas poniedziałkowej (15 kwietnia) konferencji prasowej w Gorlicach, przedstawił kandydatkę do PE – Elżbietę Zielińską. Jeden z liderów Kukiz’ 15 zaprezentował zalety i europejskie doświadczenia posłanki z Ziemi Gorlickiej. Elżbieta Zielińska przybliżyła natomiast swoje postulaty wyborcze, z którymi zamierza wystartować w majowych wyborach do PE.

Podczas konferencji prasowej, poseł Tomasz Rzymkowski podkreślał, że Elżbieta Zielińska przez 1,5 roku mieszkała i pracowała w Wielkiej Brytanii i dobrze zna języki obce. Zwrócił także uwagę, że wiele osób z rodziny pani poseł zmuszonych było do wyjazdu za granice i przebywa obecnie na emigracji zarobkowej z powodu złej sytuacji na rynku pracy w III RP oraz wykluczenia gospodarczego Ziemi Gorlickiej.

Ponadto, poseł Rzymkowski zauważył, że to od jakości pracy oraz umiejętności przyszłych europarlamentarzystów zależy ochrona praw polskich emigrantów zarobkowych. Szczególnym wyzwaniem jest sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie naszych rodaków jest najwięcej.

Poseł Elżbieta Zielińska od trzech lat pracuje w Sejmie RP nad takimi tematami jak aktywizacji kobiet, rozwój kultury i obszarów wiejskich. Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 zadeklarował, że z kandydatką podziela poglądy na istotę rodziny w społeczeństwie oraz rolę wolności gospodarczej. Dodał także, że poseł Zielińska ma doświadczenie w sprawach międzynarodowych – jako obserwator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie nadzorowała przebieg wyborów w wielu krajach.

Następnie głos zabrała poseł Elżbieta Zielińska. Podkreśliła, że kampanię wyborczą rozpoczyna na Ziemi Gorlickiej i startuje w wyborach do PE, aby dać mieszkańcom Małopolski inny wybór niż POPIS. Zwróciła również uwagę, że Ziemia Gorlicka i Sądecka wiele traci na tym, że nie ma swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim.

Przedstawiając swoje postulaty wyborcze, zaznaczyła, że w odróżnieniu od innych kandydatów chce złożyć konkretne, indywidualne obietnice:

  • dodatkowe lekcje języków obcych dla chętnych uczniów szkół średnich w Gorlicach i Bieczu,
  • walka z wykluczeniem komunikacyjnym Subregionu Sądeckiego na forum Unii Europejskiej,
  • powstanie biura pomocy prawnej dla polskich emigrantów zarobkowych,
  • wspieranie polskich przedsiębiorców na forum Unii Europejskiej,
  • zwalczanie zjawiska podwójnej jakości żywności w Europie.

Na zakończenie konferencji prasowej poseł Elżbieta Zielińska zaprosiła mieszkańców Ziemi Gorlickiej i Sądeckiej na spotkanie otwarte z posłem Tomaszem Rzymkowskim, które odbędzie się w dzisiaj o godz. 17 w Restauracji Panorama w Nowym Sączu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Swój
Swój 16.04.2019, 18:29
Do koryta się pcha bo w naszym sejmie marnie płacą
Ola
Ola 16.04.2019, 16:46
Miała 4 lata by się wykazać, nie zrobiła nic! Głos na nią oddany to głos zmarnowany. Nie mam zamiaru szykować dla takich ludzi ciepłych posadek.
Bartek
Bartek 16.04.2019, 12:48
Oj oj moje rodzenstwo zna po kilka jezykow obcych i bardz biegle mowi.Nie sadze ze w poltora roku mozna nauczyc sie jezyka a tym bardziej urzedowego w ktorym sie mowi w parlamecie a to sa dwie rozne roznice.A angielski co sie uczy np.szkole tez sie rozni w dialektu i mowie w danym krajupo angielsku
Szczera do bólu.
Szczera do bólu. 15.04.2019, 21:56
KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO ŻYCIA I ZAWSZE MUSI SIĘ CZŁOWIEK BIEDNY BRONIĆ SAM PRZED ATAKAMI INTRUZA, ROZMAWIAJĄC DO TYCH OSÓB GDZIE LICZY SIĘ POMOC I PISZĄC PISMA BY BYŁO BEZPIECZNIE I BY PANOWAŁ ŁAD, SPOKÓJ PORZĄDEK. DLATEGO SWÓJ GŁOS ODDAM NA PANIĄ KTÓRA MI DAŁA WIĘCEJ PIENIĘDZY CZYLI NA PANIĄ Z PIS BEATĘ SZYDŁO, LUB PANIĄ BARBARĘ BARTUŚ NA KTÓRĄ BARDZO PROSZĘ BY ZAGŁOSOWAĆ O CO P R O S Z Ę ! !
carloss
carloss 16.08.2019, 21:26
pewnie brakuje CI 1 rok do emerytury...... albo full social pobierasz...
GORLICZANKA
GORLICZANKA 15.04.2019, 21:45
POMYLIŁO SIĘ COŚ PANI??
an
an 15.04.2019, 21:19
Niech się zajmie dzieckiem, 500+ na nią czeka. To dla takich jak ona.
Ika Salowa Kryg.
Ika Salowa Kryg. 15.04.2019, 18:17
Ja też bym chciała !!
p_k
Ariel 15.04.2019, 16:48
Pani poseł przemiła, miałem przyjemność poznać osobiście.
To tyle.

Coś nie mamy szczęścia do tych naszych posłów i senatorów. Staram się zrozumieć "obiektywne trudności" w postaci tych wszystkich koalicji, opozycji, koterii, układów i układzików, a później może zwykłego ludzkiego zmęczenia, rozczarowania i wypalenia. Ale jako mieszkaniec mam prawo oczekiwać jeśli już nie jakichś spektakularnych działań dla regionu, to choćby mocnego głosu w istotnych sprawach. Tymczasem jest jak jest i myślę, że inaczej nie będzie.

Zresztą... ja już nikomu nie wierzę.
Osobiście życzę jednak Pani Elżbiecie powodzenia i osobistego rozwoju, niekoniecznie jednak związanego z bagnem polityki.
MrRed
MrRed 15.04.2019, 16:21
z tego co wyczytałem to sytuacja wygląda tak: mąż, małe dziecko, pani sie wyprowadziła z naszego regionu już chwilę temu z myślą osiedlenia się bliżej stolicy. niestety, nie widziałem, nie słyszałem o czymkolwiek co tu sie dzieki pani inicjatywie zmieniło. wolałbym mieć wiarygodnego człowieka związanego z regionem, a nie rozpuszczającego się w europoselstwie bez jakiegokolwiek już indywidualnego wpływu na sytuację w Gorlicach. nie oceniam pani bartuś pozytywnie, ale przynajmniej siedzi u nas. tego od posłanej oczekuję
Hefemon
Hefemon 15.04.2019, 15:49
Pani poseł, oddałem głos na Panią cztery lata temu, w tym roku nie znajdzie Pani krzyżyka przy swoim nazwisku ani w maju, ani w październiku..... Przykro mi, ale w moim odczuciu nie zrobiła Pani nic dla mojego miasta. Tym bardziej nie dam się Pani wykazać działaniem w Brukseli.
Bona
Bona 15.04.2019, 15:12
Moim zdaniem komunikatywne posługiwanie sie językiem angielskim nie jest główną rekomendacją do bycia europosłem.Teraz każdy młody czlowiek zna angielski, to nie znaczy , że zasiądzie w Parlamencie Europejskim.Już nie mówiąc o tym, że Wielka Brytania wychodzi właśnie UE. Rodzina pracująca zagranicą? Co druga w naszym powiecie.Są ważniejsze osobiste cechy, które powinien posiadać eurposeł.Czy przedstawiana kandydatka je ma?
KK
KK 15.04.2019, 14:52
Co Pani jako posłanka uczyniła dla Gorlic.
csh
csh 15.04.2019, 21:55
no poza bieganiem po parku to chyba niewiele... :(
😎