Poseł Elżbieta Zielińska kandydatem to Parlamentu Europejskiego

  • 15.04.2019, 13:09 (aktualizacja 15.04.2019 13:29)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Poseł Elżbieta Zielińska kandydatem to Parlamentu Europejskiego
Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 poseł Tomasz Rzymkowski, podczas poniedziałkowej (15 kwietnia) konferencji prasowej w Gorlicach, przedstawił kandydatkę do PE – Elżbietę Zielińską. Jeden z liderów Kukiz’ 15 zaprezentował zalety i europejskie doświadczenia posłanki z Ziemi Gorlickiej. Elżbieta Zielińska przybliżyła natomiast swoje postulaty wyborcze, z którymi zamierza wystartować w majowych wyborach do PE.

Podczas konferencji prasowej, poseł Tomasz Rzymkowski podkreślał, że Elżbieta Zielińska przez 1,5 roku mieszkała i pracowała w Wielkiej Brytanii i dobrze zna języki obce. Zwrócił także uwagę, że wiele osób z rodziny pani poseł zmuszonych było do wyjazdu za granice i przebywa obecnie na emigracji zarobkowej z powodu złej sytuacji na rynku pracy w III RP oraz wykluczenia gospodarczego Ziemi Gorlickiej.

GALERIA GORLICKA - Zapraszamy!
GALERIA GORLICKA - Zapraszamy!
GALERIA GORLICKA - Zapraszamy!

Ponadto, poseł Rzymkowski zauważył, że to od jakości pracy oraz umiejętności przyszłych europarlamentarzystów zależy ochrona praw polskich emigrantów zarobkowych. Szczególnym wyzwaniem jest sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie naszych rodaków jest najwięcej.

Poseł Elżbieta Zielińska od trzech lat pracuje w Sejmie RP nad takimi tematami jak aktywizacji kobiet, rozwój kultury i obszarów wiejskich. Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 zadeklarował, że z kandydatką podziela poglądy na istotę rodziny w społeczeństwie oraz rolę wolności gospodarczej. Dodał także, że poseł Zielińska ma doświadczenie w sprawach międzynarodowych – jako obserwator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie nadzorowała przebieg wyborów w wielu krajach.

Następnie głos zabrała poseł Elżbieta Zielińska. Podkreśliła, że kampanię wyborczą rozpoczyna na Ziemi Gorlickiej i startuje w wyborach do PE, aby dać mieszkańcom Małopolski inny wybór niż POPIS. Zwróciła również uwagę, że Ziemia Gorlicka i Sądecka wiele traci na tym, że nie ma swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim.

Przedstawiając swoje postulaty wyborcze, zaznaczyła, że w odróżnieniu od innych kandydatów chce złożyć konkretne, indywidualne obietnice:

  • dodatkowe lekcje języków obcych dla chętnych uczniów szkół średnich w Gorlicach i Bieczu,
  • walka z wykluczeniem komunikacyjnym Subregionu Sądeckiego na forum Unii Europejskiej,
  • powstanie biura pomocy prawnej dla polskich emigrantów zarobkowych,
  • wspieranie polskich przedsiębiorców na forum Unii Europejskiej,
  • zwalczanie zjawiska podwójnej jakości żywności w Europie.

Na zakończenie konferencji prasowej poseł Elżbieta Zielińska zaprosiła mieszkańców Ziemi Gorlickiej i Sądeckiej na spotkanie otwarte z posłem Tomaszem Rzymkowskim, które odbędzie się w dzisiaj o godz. 17 w Restauracji Panorama w Nowym Sączu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Swój
Swój 16.04.2019, 18:29
Do koryta się pcha bo w naszym sejmie marnie płacą
Ola
Ola 16.04.2019, 16:46
Miała 4 lata by się wykazać, nie zrobiła nic! Głos na nią oddany to głos zmarnowany. Nie mam zamiaru szykować dla takich ludzi ciepłych posadek.
Bartek
Bartek 16.04.2019, 12:48
Oj oj moje rodzenstwo zna po kilka jezykow obcych i bardz biegle mowi.Nie sadze ze w poltora roku mozna nauczyc sie jezyka a tym bardziej urzedowego w ktorym sie mowi w parlamecie a to sa dwie rozne roznice.A angielski co sie uczy np.szkole tez sie rozni w dialektu i mowie w danym krajupo angielsku
Szczera do bólu.
Szczera do bólu. 15.04.2019, 21:56
KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO ŻYCIA I ZAWSZE MUSI SIĘ CZŁOWIEK BIEDNY BRONIĆ SAM PRZED ATAKAMI INTRUZA, ROZMAWIAJĄC DO TYCH OSÓB GDZIE LICZY SIĘ POMOC I PISZĄC PISMA BY BYŁO BEZPIECZNIE I BY PANOWAŁ ŁAD, SPOKÓJ PORZĄDEK. DLATEGO SWÓJ GŁOS ODDAM NA PANIĄ KTÓRA MI DAŁA WIĘCEJ PIENIĘDZY CZYLI NA PANIĄ Z PIS BEATĘ SZYDŁO, LUB PANIĄ BARBARĘ BARTUŚ NA KTÓRĄ BARDZO PROSZĘ BY ZAGŁOSOWAĆ O CO P R O S Z Ę ! !
GORLICZANKA
GORLICZANKA 15.04.2019, 21:45
POMYLIŁO SIĘ COŚ PANI??
an
an 15.04.2019, 21:19
Niech się zajmie dzieckiem, 500+ na nią czeka. To dla takich jak ona.
Ika Salowa Kryg.
Ika Salowa Kryg. 15.04.2019, 18:17
Ja też bym chciała !!
p_k
Ariel 15.04.2019, 16:48
Pani poseł przemiła, miałem przyjemność poznać osobiście.
To tyle.

Coś nie mamy szczęścia do tych naszych posłów i senatorów. Staram się zrozumieć "obiektywne trudności" w postaci tych wszystkich koalicji, opozycji, koterii, układów i układzików, a później może zwykłego ludzkiego zmęczenia, rozczarowania i wypalenia. Ale jako mieszkaniec mam prawo oczekiwać jeśli już nie jakichś spektakularnych działań dla regionu, to choćby mocnego głosu w istotnych sprawach. Tymczasem jest jak jest i myślę, że inaczej nie będzie.

Zresztą... ja już nikomu nie wierzę.
Osobiście życzę jednak Pani Elżbiecie powodzenia i osobistego rozwoju, niekoniecznie jednak związanego z bagnem polityki.
MrRed
MrRed 15.04.2019, 16:21
z tego co wyczytałem to sytuacja wygląda tak: mąż, małe dziecko, pani sie wyprowadziła z naszego regionu już chwilę temu z myślą osiedlenia się bliżej stolicy. niestety, nie widziałem, nie słyszałem o czymkolwiek co tu sie dzieki pani inicjatywie zmieniło. wolałbym mieć wiarygodnego człowieka związanego z regionem, a nie rozpuszczającego się w europoselstwie bez jakiegokolwiek już indywidualnego wpływu na sytuację w Gorlicach. nie oceniam pani bartuś pozytywnie, ale przynajmniej siedzi u nas. tego od posłanej oczekuję
Hefemon
Hefemon 15.04.2019, 15:49
Pani poseł, oddałem głos na Panią cztery lata temu, w tym roku nie znajdzie Pani krzyżyka przy swoim nazwisku ani w maju, ani w październiku..... Przykro mi, ale w moim odczuciu nie zrobiła Pani nic dla mojego miasta. Tym bardziej nie dam się Pani wykazać działaniem w Brukseli.
Bona
Bona 15.04.2019, 15:12
Moim zdaniem komunikatywne posługiwanie sie językiem angielskim nie jest główną rekomendacją do bycia europosłem.Teraz każdy młody czlowiek zna angielski, to nie znaczy , że zasiądzie w Parlamencie Europejskim.Już nie mówiąc o tym, że Wielka Brytania wychodzi właśnie UE. Rodzina pracująca zagranicą? Co druga w naszym powiecie.Są ważniejsze osobiste cechy, które powinien posiadać eurposeł.Czy przedstawiana kandydatka je ma?
KK
KK 15.04.2019, 14:52
Co Pani jako posłanka uczyniła dla Gorlic.
csh
csh 15.04.2019, 21:55
no poza bieganiem po parku to chyba niewiele... :(
😎