MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach

U progu sezonu turystycznego. Za darmo nie obejrzysz już Skamieniałego Miasta.

  • 13.05.2019, 08:13
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
U progu sezonu turystycznego. Za darmo nie obejrzysz już Skamieniałego Miasta. fot. mojamalopolska.pl
Któż z Gorliczan nie był w tym miejscu? Oddalona o 25 km od naszego miasta atrakcja Pogórza Ciężkowickiego nie jest już bezpłatna.

Wraz z nadejściem sezonu wiosennego ożywa Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Od tego roku odwiedziny tej rodzimej atrakcji turystycznej będą się wiązały z opłatą. Wszystko za sprawą coraz większej liczby odwiedzających, a co za tym idzie, większych wymagań turystów.

Aby skorzystać z dobrodziejstw miasteczka, dorośli będą musieli zapłacić po 3 złote, natomiast dzieci za wstęp płacą 2 zł.

Jak podaje Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Wojciech Sanek w zeszłym roku Skamieniałe Miasto odwiedziło około 100 tysięcy turystów i przy tak dużym zainteresowaniu konieczne są prace konserwacyjne.

W weekendy do Ciężkowic przyjeżdżają prywatni turyści, w środku tygodnia miasteczko oblegane jest przez wycieczki szkolne i grupy zorganizowane. Nic więc dziwnego, że zostaje wprowadzona opłata, bo pozwoli ona na sfinansowanie koniecznych udogodnień, które wpłyną na komfort zwiedzania kolejnych grup.

źródło: tarnowska.tv

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wspomnienia
wspomnienia 13.05.2019, 10:09
a co z osobami które wybierają się na wagary do skamieniałego miasteczka??? kurde za moi czasów było to za darmo wystarczyło mieć chęci i aby miło i rekreacyjnie spędzić czas lekcyjny wśród pięknych widoków :P
Ciszkowic
Ciszkowic 13.05.2019, 09:55
To jakis zart?! Przeciez tam nic nie ma. Zamiast kasowac wstep niech zainwestuja w stoiska gastronomiczne pamiatkowe czy cuś, i na tym pieniadz robia a nie wstep.

Pozostałe