Zalane piwnice i zburzony mostek na Stróżowiance. Zagrożone kolejne budynki.

  • 22.05.2019, 08:22
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Zalane piwnice i zburzony mostek na Stróżowiance. Zagrożone kolejne budynki. Foto: 22 maja/8.30/Binarowa
Od wczoraj (21 maja) od godz. 18.30 z niesłabnącym żywiołem walczy blisko 150 strażaków i druhów, a w akcjach (do godz. 8) było 32 wozy bojowe.

Najpoważniej sytuacja wygląda w gminie Biecz, gdzie już wczoraj o godz. 20 burmistrz ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Druhowie nadal zajmują się zabezpieczaniem budynków mieszkalnych przed zalaniem – największe problemy sprawił potok Sitniczanka – w Rożnowicach, Racławicach i Binarowej. Woda nie oszczędziła również domów w Korczynie i Libuszy.

Przed godz. 7 druhowie zostali wezwani do pompowania zalanej piwnicy na dworcu PKP w Bieczu, kilkanaście minut później kolejny zastęp OSP wyruszył tym razem do jednego z budynków w Mszance, gdzie została zalana piwnica i z taką samą sytuacją próbują uporać się druhowie w Binarowej.

Na drogach Gorlickiego leży mnóstwo piachu i żwiru, dlatego policjanci proszą kierowców o rozważną jazdę, ale zapewniają jednocześnie, że nie ma większych utrudnień w ruchu.

Już wczoraj został skuty przepust na Stróżowiańce, który przy każdym większym deszczu powodował gromadzenie konarów i liści w taki sposób, że woda, zamiast płynąć korytem, rozlewała się na jezdnię.

Kiedy woda zaczęła się wyrównywać z poziomem mostka, podjęliśmy decyzję, że trzeba go skuć i zaraz po jego usunięciu poziom wody spadł o 40 centymetrów, więc to była dobra decyzja, bo uchroniliśmy okoliczne domy przed podtopieniem – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Gorlic Rafał Kukla, przekonując, że sytuacja w mieście jest pod kontrolą.

Źródło info: KP PSP w Gorlicach/ KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (7)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henio
Henio 23.05.2019, 13:57
Żal zalanych posesji i strat ich właścicieli .
Chciałbym też pochwalić redakcje HaloGorlice .
Bardzo wygodnie przegląda się zdjęcia na waszym portalu . Na prawdę mistrzostwo !! Nie to co u konkurencji :)
pozdrawiam
mao
mao 23.05.2019, 06:30
brawo bartek , siedzieć , pić kawę , czytać internet i opiniować … ty cebularzu
Bartek
Bartek 22.05.2019, 13:40
Powinni stratami obciążyć tych co są odpowiedzialni za utrzymanie koryta stróżowianki bo widzę cała ekipa odpowiedzialna za jego utrzymanie sobie śpi. Dlaczego krzaki rosnące w korycie nie zostały wiosną wycięte, druga sprawa dlaczego nikt nie skosił trawy, dopuszczając by urosła na wysokość 1 metra. Na zdjęciach wyraźnie widać jak te zaniedbania drożności koryta powodują spiętrzanie wody. Płynące gałęzie, śmieci zatrzymują się na krzakach i wysokiej trawie

Pozostałe