Kolejny raz gorlickim deptakiem przejdzie barwny korowód! Zobaczcie zdjęcia z ubiegłego roku.

  • 24.06.2019, 13:06
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Kolejny raz gorlickim deptakiem przejdzie barwny korowód! Zobaczcie zdjęcia z ubiegłego roku.
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” ponownie zawita do Gorlic. Barwny i taneczny korowód przejdzie ulicami naszego miasta. Zobaczcie, dlaczego warto wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

12 lipca (piątek) o godz. 16 przez centrum Gorlic przejdzie barwny korowód z udziałem artystów z Indii, Ukrainy, Włoch, Serbii, Litwy, Hiszpanii, Algierii oraz Polski.

Korowód przejdzie ulicą 3 Maja, śpiewając, tańcząc, grając i wciągając przechodniów do zabawy, by o godz. 18 przenieść się do Sękowej, gdzie odbędzie się koncert galowy.

Festiwal organizują młodzi Łemkowie z Legnicy przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Znakiem rozpoznawczym wydarzenia są prezentacje, które odbywają się w małych miejscowościach.
 

Wymyślając Festiwal, chcieliśmy ukazać Łemków, jako ludzi otwartych na świat, posiadających w nim rozliczne kontakty. Chcieliśmy także powiedzieć światu o sobie, naszej małej i dużej Ojczyźnie. „Świat pod Kyczerą” to pomost łączący dawne i obecne miejsca zamieszkania Łemków, to przestrzeń do dialogu międzykulturowego, nasz pomysł na rozmnożenie ewangelicznego „talentu” podarowanego przez Boga – mówią organizatorzy.

Co roku festiwal gromadzi prawdziwe tłumy. Uczestnicy chętnie biorą udział nie tylko w korowodzie, ale i w licznych koncertach, wystawach, prelekcjach, spotkaniach poetyckich i warsztatach.

Koniecznie zobaczcie naszą galerię zdjęć z ubiegłego roku TUTAJ!

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe