MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach
MEDYK - Bezpłatna szkoła medyczna dla dorosłych w Gorlicach

Czy poseł Bartuś i Zielińska wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych?

  • 19.07.2019, 08:27
  • Aleksandra Nowak
Podziel się:
Oceń:
Czy poseł Bartuś i Zielińska wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych?
Partie prężą muskuły przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Po ostatniej konferencji prasowej prezesa partii Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, wiemy kto jest liderem na listach wyborczych w danym okręgu. A co z pozostałymi miejscami?

W sobotę, 13 lipca, prezes partii Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zaprezentował na konferencji prasowej nazwiska 41 kandydatów, którzy startować będą jako liderzy z poszczególnych list wyborczych w danych okręgach. Jak sam przyznaje, w jesiennych wyborach będziemy mogli zagłosować na osoby, które w poprzednich nie były na pierwszych miejscach parlamentarnych, dlatego zmiana jest znacząca i związana z wynikami wyborów europejskich.

Mamy i zmianę i kontynuację. Mamy jedynki, które w naszym przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadania. A tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeżeli chodzi o wybory i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało, w trakcie wyborów, Prawo i Sprawiedliwość. - dodaje prezes Jarosław Kaczyński

Liderem na liście wyborczej w okręgu 14, czyli tym, który reprezentuje ziemię gorlicką, sądecką, limanowską oraz Podhale, został poseł Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza.

Jednak kolejni kandydaci, na pozostałych miejscach list nie są pewni swojego udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych. Poseł Barbara Bartuś nie udzieliła nam jeszcze odpowiedzi na pytanie, czy potwierdza start w wyborach. Natomiast poseł Elżbieta Zielińska, która startuje z ramienia partii Kukiz´15, odpowiedziała nam w krótkiej wiadomości:

Dzień dobry, jeszcze nie podjęłam decyzji.

Do 14 sierpnia przez prezydenta ma być określony termin wyborów parlamentarnych 2019. Wstępnie ma być to termin między 12 października a 12 listopada.

Oświadczenie prezesa Kaczyńskiego, transmitowane poprzez profil na portalu społecznościowym można zobaczyć TUTAJ.

Aleksandra Nowak

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łechtaczki żądzą!
Łechtaczki żądzą! 21.07.2019, 22:43
Czy z naszego rejonu niema kogoś bardziej kompetentnego?
O zgrozo.
Radna
Radna 21.07.2019, 20:23
PIS przynajmniej rozwiązuje skutecznie problemy na Zawodziu.
Franek
Franek 21.07.2019, 19:27
Balabala tylko się przechwala co zrobiła za 12 lat a tu wielką chęcią nic i dalej nic!! Jedynie swój wygląd zmieniła tak że czas z sceny zejść jak to Perfect śpiewa!!!!!
Iza
Iza 22.07.2019, 20:18
Chłopie kto z takiej intratnej posadki zrezygnuje?nie ważne czy coś się zrobiło dla dobra ludzi którzy na nich głosowali czy nie
Brawo PIS
Brawo PIS 22.07.2019, 08:32
Franek zrób więcej a nie tylko biadol malomiasteczkowy czlowieczku
Wyborca
Wyborca 21.07.2019, 18:01
Moje zdanie jest takie, że do kiedy będzie Rządzić PIS to Polska będzie Bezpieczna.
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 22.07.2019, 12:07
Ukraińcy i Żydzi na pewno będą mogli się czuć bezpiecznie. Niepracujący beneficjenci 500+ też.

Dla młodych i przedsiębiorczych Polaków zostaje emigracja.
Kocham Basie i PiS
Kocham Basie i PiS 21.07.2019, 10:46
Basiu kochamy Cię. Nie poddawaj się. Tyle już zrobilas dla nas. To, że nie dostałaś się do parlamentu europejskiego to nic nie znaczy. My tutaj wierzymy w Ciebie. Teraz na pewno Ci się uda...
Korwinista
Korwinista 22.07.2019, 12:05
Na litość boską, co zrobiła? Jedna rzecz?
~~~~ja
~~~~ja 20.07.2019, 20:52
Tylko ludzie z PO mogą startować. Obojętnie kto, byle z tej partii i będzie dobrze nagle z Gorlic zrobi się metropolia a Polska będzie zieloną wyspą :D
Many
Many 20.07.2019, 17:41
Syn Baaaty Kempy (23 lat) też chce zostać posłem.
bolko.
bolko. 20.07.2019, 13:19
Przewaga wypowiedzi to Anty -PIS . Uważam ,że Pani Zielińska powinna kandydować ! Powiedziała ona 4 lata temu,że całe polskie prawo powinno być uchwalane od nowa ! z czym się zgadzam absolutnie! To jest jeden bajzel wykorzystywany instrumentalnie dla różnych interesów.
ona
ona 20.07.2019, 13:15
W Gorlicach to wszystko już jest ustawione i wiadomo co do kogo należy.
Michał
Michał 20.07.2019, 09:59
Obu paniom, na trzy, cztery razem..... już DZIĘKUJEMY !
Swój
Swój 19.07.2019, 22:13
widział ktoś świnie, która by sama od koryta odeszła....
Prawnik
Prawnik 19.07.2019, 19:11
A co może Poseł? Może tylko głosować i to czasem nawet z dyscypliną. Bo jak się wychyli to już nie jest w tej partii.
Mózg
Mózg 19.07.2019, 19:03
Czas już chyba odejść czas już pora powiedzieć dziękujemy za 12lat nic nie zrobiłam tylko dla siebie to tak
tralala
tralala 19.07.2019, 18:16
Czy poseł Bartuś i Zielińska wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych?

A PO CO???
Wyborca
Wyborca 19.07.2019, 18:01
A co One mogą powiedzieć skoro wszystko zależy od Przywódcy.
Józki z Kościuszki.
Józki z Kościuszki. 19.07.2019, 17:56
A dlaczego miały by takie ładne i inteligentne Panie nie startować? Jeszcze brakuje Pani Alicji N. Niech też się zmierzy i pokaże jakie ma zaufanie społeczne.
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 19.07.2019, 17:27
Czy ktokolwiek z osób które głosowały na panią Bartuś w poprzednich wyborach (wszystkich) oraz zamierzają głosować teraz jest w stanie wymienić jeden argument dlaczego?

Co Państwa przekonało wtedy w kampanii wyborczej? Czym może nas zaskoczyć teraz?

Czy jesteśmy dumni z działań pani poseł? Czy powinniśmy być?

Czy jedynym argumentem wyborców pani poseł jest jej przynależność partyjna?

Otwórzmy oczy i dajmy szansę Polsce. PiS i PO powinny trafić na śmietnik polityczny gdzie ich miejsce. Apeluję o świadome głosowanie. A człowiek świadomie na PiS czy PO nie zagłosuje jeśli uważa się za uczciwego. No chyba, że jest złodziejem albo innym nędznikiem.
adam1
adam1 19.07.2019, 17:15
Będą kandydować, gdzie im będzie lepiej. Na razie udają, że niby nie zależy na tej funkcji, że się wahają. Odnośnie PiSu to partia ta ma tak wielkie bezkrytyczne poparcie, że nawet gdyby Prezes wystawił jako kandydata swojego kota to bezmyślni wyborcy by go wybrali.
Wyborca
Wyborca 19.07.2019, 15:01
Tylko jedna ma szanse zdobyć mandat.
Pinkmann
Pinkmann 19.07.2019, 10:42
Oby nie.

Pozostałe